Zavrieť

Porady

ako to skrátiť

Dobrý deň prajem všetkým,
prosím vás, mám takto riešené kasy:
mám tri ERP na rôznych miestach mám pre nich zvlášť analytiky
211101;211102;211103 a potom mám jednu hlavnú pokladňu 211100, z ktorej robí nákupy. Každý deň odvádza tržbu z každej kasy do banky (okrem hlavnej).
Účtujem príjem tržieb každý deň pre každú kasu, preúčtovanie tržieb do hlavnej každý deň, odvod tržieb každý deň z hlavnej do banky.
napr.
211101/602100
261100/211101
211100/261100
261000/211100
221100/261000
Toto robím pre každú kasu, každý deň.
Nedá sa to nejako zjednodušiť? To preúčtovanie z ERP do hlavnej pokladne robím, pretože z bankového výpisu neviem pripradiť, z ktorej kasy je to odvod.
A ešte ma trápi otázka číslovania pokladničných dokladov. Mám to pre všetky analytiky dokopy. Môžem to tak mať, alebo každá kasa musí mať svoje číslovanie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ja mám celkom 6 ERP a tiež ich mám rozlíšené len analytikou, ale číslujem jenou radou. Mám s tým akurát problém, keď chcem kontrolovať doklady podľa pokladničnej knihy, lebo mám 6 pokladničných kníh a čísla v nich sú na "preskačku".
    Priznám sa, že neviem ako to má byť správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.