Zavrieť

Porady

Platba kartou

Zaplatili mi kreditnou kartou.
Na dennej uzávierke mám 9999,- Sk s DPH
Tie peniaze teraz v hotovosti nemám, ale dostanem ich od peňaženého ústavu. Vystavuje sa faktúra niekomu, aby mi zaplatili peniaze?
Aké predkontácie použijem???
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Faktúra sa nevystavuje : dávaš to do záväzkov alebo na účet 261 a v banke ked ti zaplatia urobíš len úhradu tak zároveň môžeš použiť aj rozdelenie DPH napr. môj program pohoda v banke DPH ani neúčtuje. Neviem aké účtovníctvo používaš ? Pekný deň.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Príde Vám avízo od banky o úhrade a pripísaní PP na účet, účtujete cez priebežné pložky. Vzniká tu časový nesúlad medzi bankou a hotovosťou. Faktúru nevysavujete. Máte tržbu cez pokladňu. Pri dennej uzavierke, a tým aj mesačnej , sa Vám to zobrazí a teda i zvýši tržbu. Zistíte kolko Vám išlo na ruku a koľko bola platba kartou.

    Táto téma je síce uložená v JU, ale naši poraďaci tam rozoberajú aj PU, je to dobre vysvetlené aj poučné.
    http://wwww.porada.sk/showthread.php...ght=termin%E1l

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.