Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Od 01.06.2007 zamestnáme zamestnanca, ktorí si žiada o DB. Sme malá firma s piatimi zamestnancami a všetci sme slobodný, takže nieviem ako mám s týmto pracovať. A k tomu bude dostávať len minimálnu mzdu,tak neviem, či aj to má ta to nejaký vplyv. Práve som si prečítala Zákon o dani z príjmu §33 ale buď som to nenašla alebo nepochopila. Vie mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    nech Ti prinesie rodný list a môžeš mu do prirátať k výplate ... na konci roka v ročnom zúčtovaní dane mu dorovnáš aj tie mesiace, v ktorých mal nárok na DB, ale ešte ho nemal vo výplate ...

    FIFA je offline (nepripojený) FIFA

    úplný začiatočník FIFA
    Nerozumiem vaším odpovediam. Ako ja môžem vyplácať DB, keď z minimálne mzdy nemám žiadnu daň. Jedna známa mi poradila, že na konci roka pri daňovom priznaní si mám požiadať o DB a štát mu to vráti. Prosím poraďte mi niekto, pretože nikdy som s týmto nerobila a neviem,čo mám robiť. Či teda mu vyplácať každý mesiac ako tu píšete alebo až na konci roka pri zúčtovaní dani?
    Monika Kováčová
    Ak zamestnanec požiada o vyplatenie DB, si povinná mu ho vyplácať každý mesiac ako som písala: príplatok po zdanení 540,- Sk na jedno dieťa.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    A keďže neplatí ani jeden zamestnanec daň zo mzdy a tomu jednému vyplatíte DB z prostriedkov zamestnávateľa, tak si túto sumu budete ako firma žiadať od daň.úradu späť- myslím že mesačne.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Olgica Pozri príspevok
    A keďže neplatí ani jeden zamestnanec daň zo mzdy a tomu jednému vyplatíte DB z prostriedkov zamestnávateľa, tak si túto sumu budete ako firma žiadať od daň.úradu späť- myslím že mesačne.
    Už nie mesačne, ale na novom prehľade štvrťročne.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Olgica Pozri príspevok
    A keďže neplatí ani jeden zamestnanec daň zo mzdy a tomu jednému vyplatíte DB z prostriedkov zamestnávateľa, tak si túto sumu budete ako firma žiadať od daň.úradu späť- myslím že mesačne.
    Daňový bonus sa vypláca zamestnancovi mesačne, od daňového úradu sa žiada už len štvrťročne a to pri predkladaní štvrťročného prehľadu ( od 1.1.2007, mesačne sa žiadal do 31. 12. 2006 ).

    FIFA je offline (nepripojený) FIFA

    úplný začiatočník FIFA
    A teraz teda čo mám urobiť? Mám si od zamestnanca vypýtať rodné listy detí a poslať nejaký formulár s údajmi na daňový úrad?
    Monika Kováčová
    rodné listy založíš k personálnej agende zamestnanca a k výplate mu prirátaš Daňový bonus. Tento bude vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa.
    Určite robíš 1/4 ročné prehľady na DÚ o zrazených preddavkoch na daň. V najbližšom termíne (2Q/2007) si vyžiadaš vyplatený DB od daňového úradu, práve na tomto tlačive.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Zamestnanec Ti musí priniesť kópie rodných listov detí a podpíše vo vyhlásení, že si uplatňuje nárok na daňový bonus - oddiel I b) Na daňový úrad nič neposielaš, len pri kontrole predložíš Vyhlásenie, rodné listy a prípadne aj potvrdenia o návšteve školy, ak sú po skončení povinnej školskej dochádzky a pripravujú sa na budúce povolanie.

    FIFA je offline (nepripojený) FIFA

    úplný začiatočník FIFA
    Veľmi pekne Vám ďakujem, veľmi ste mi pomohli...ste naozaj úžasný, nebyť Vás tak nič neviem. Je tu toho tak strašne veľa, čo som nevedela a teraz to môžem používať. Ď A K U J E M

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.