Zavrieť

Porady

Má nárok na PN?

Ahojte poraďací, volala mi známa- živnostníčka, že či má nárok na pn- ku- minulý kalendárny mesiac zaplatila odvody za mesiac marec o 6 dní neskoršie ako mala- 14.04.07, tento mesiac si svoju odvodovú povinnosť splnila načas t.zn- odvody za mesiac apríl zaplatila 05.05.07 a odvčerajška je pn, ja keď som si prečítala zákon o nemoc.poistení- tak som prišla k názoru, že s pn- kou by nemala mať problém, ale už nejaké "dobré duše" jej vraveli, že keď odvody za mesiac marec zaplatila neskoro, že jej pn- ku nevyplatia, ale podľa mňa to nieje pravda.
Ja s tým moc skúsenosti nemám, ja sa snažím odvody platiť načas ale jej sa stala táto nemilá vec. Ďakujem za potvrdenie mojho záveru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Naozaj nikto neviete, na akom základe by sociálna pois. mohla robiť problém pri náhrade mzdy pri PN vo vyššie uvedenom prípade? Ja si myslím, že žiaden problem by tam nemal byť ale uvítam Vaše skúsenosti. Ďakujem

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Ak má zaplatené odvody /resp. vyrovnené príp. nedoplatky/ do konca mesiaca, v ktorom PN vznkla - má nárok na nemocenské dávky.
    Máš pravdu.
    Monika Kováčová
    Napriek tomu ti odporúčam, aby klientka zašla na pobočku SP a osobne si overila, či nemá náhodou nejaký nedoplatok (aj z minulosti). Z vlastnej skúsenosti viem, že aj 120,- Sk neuhradených spred 3 rokov (nedoplatok), môže byť dôvodom, prečo jej nebude nemocenské vyplatené.
    Všetky nedoplatky musí mať do konca mesiaca, v ktorom PN vznikla, vyrovnané.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ďakujem za odpovede a určite ju pošlem do soc.pois., lebo fakt, keby mala nejaký cca.300sk dlh z minulosti, tak škoda toho. Ďakujem ešte raz, ste zlatí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.