Zavrieť

Porady

zdvojena dan

Mozte mi, prosim, niekto poradit ako je to s danami ak pracujem v zahranici /Skotsko/. Koncom marca som si podala odklad dane, ktory urcuje zakon. V zahranici pracujem na plny uvazok a riadne odvadzam dane, socialne poistenie atd. Teraz som dostala od zamestnavatela P60 co znamena nieco ako oznamenie o tom, kolko som zaplatila dane, atd. K tejto P60 tke mi u nas povedali, ze budem platit akysi rozdiel. Mozte mi to niekto priblizit? Dakujem Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Škótsko. Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia metódou vyňatia z príjmu. Znamená to, že nebudeš doplácať nič, svoje príjmy vyjmeš zo zdanenia.
    Monika Kováčová
    Daj čísla, poradíme. Iné príjmy si nemala? Celý rok si mala len v Škótsku príjem?

    Lucirobo je offline (nepripojený) Lucirobo

    Lucirobo
    Ano, cely rok v Skotsku. Na Slovensku ziadne prijmy. Nemala by som dat priznanie a Slovensku s nulami?
    Monika Kováčová
    Ó to teda nie... Na Slovensku podáš daňové priznanie typ A, uvedieš tam svoje príjmy zo závislej činnosti zo Škótska a tieto prepočítaš kurzom NBS napr. 29.12.2006. ročným priemerným kurzom.
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 24.05.07 at 16:53 Dôvod: Oprava, nie kurz NBS

    Lucirobo je offline (nepripojený) Lucirobo

    Lucirobo
    Takze napriklad ak som zarobila milion za rok v hrubom, dan bola cca430 000, mozu mi na Slovensku vyrubit nejaku dan?
    Monika Kováčová
    Nie ak je tvoj príjem z krajiny, kde máme zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia metódou vyňatia z príjmov. Škótsko je presne takáto krajina. (resp. Spojené kráľovstvo VB a Severného Írska)
    Monika Kováčová
    Lucirobo Pozri príspevok
    Takze napriklad ak som zarobila milion za rok v hrubom, dan bola cca430 000, mozu mi na Slovensku vyrubit nejaku dan?
    čítali ste priložený link v mojej predchádzajúcej odpovedi??? prísp. 7 v tejto téme?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ermon Pozri príspevok
    Ó to teda nie... Na Slovensku podáš daňové priznanie typ A, uvedieš tam svoje príjmy zo závislej činnosti zo Škótska a tieto prepočítaš kurzom NBS napr. 29.12.2006.
    Zákon o dani z príjmov
    § 31
    (2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemernýchmesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.

    Pri príjmoch, ktoré sú dosiahnuté v krajine, s ktorou máme v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia metódu vyňatia , stačí použiť priemerný ročný kurz ...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Lucirobo Pozri príspevok
    Takze napriklad ak som zarobila milion za rok v hrubom, dan bola cca430 000, mozu mi na Slovensku vyrubit nejaku dan?
    V DP podanom v SR Ti žiadna daňová povinnosť nemôže vzniknúť.
    Do DP síce uvedieš dosiahnuté príjmy, v prvom kroku vypočítaš daň podľa slovenského zákona, ale v druhom kroku tieto príjmy budú tieto príjmy vyňaté zo zdanenia a výsledná daňová povinnosť bude nula.

    Doplň svoje zadanie a vyplníme to spolu.
    Potrebujeme tieto údaje:
    hrubý príjem (hrubá mzda) za zdaňovacie obdobie
    zaplatené povinné socálne a zdravotné poistenie v krajine zdroja príjmu .
    Monika Kováčová
    hej, jasne že som sa sekla, bolo to už tak dávno...
    Takže ročný priemerný kurz nie kurz NBS.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ermon Pozri príspevok
    návod ako vyplníš tlačivo je napr. tu:
    http://www.porada.sk/t48756-p2-dp-20...k-mimo-sr.html

    hlavne si všimni krásny príspevok č. 13 od Maríny
    Monika, ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.