Zavrieť

Porady

Zahraničná fa a zaokrúhlovanie

Ak mám prijatú faktúru v eur v sume 522,45eur a zaokr.rozdiel 0,05eur výsl.suma 522,50eur tak pri samozdanení mám Základ dane vypoc.zo sumy 522,50eur alebo 522,45eur??Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Základ dane je dohodnutá suma k uhrade§22 (nie znížená o daň lebo pri zahraničnej pri samozdanení tam daň nieje.).

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Teraz nechám co si napisal/a.Ja potrebujem pri samozdanení vypoc.Zaklad dane a DPH 19%.a neviem ci základ dane vypocitam zo sumy 522,50eur alebo 522,45eurx kurz NBS eur.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ahoj Tweety, vies vzdy som to tak aj robila, ze zaklad som davala celu sumu, no teraz neviem, ked nad tym uvazujem tak si myslim, ze zaklad by mal byt iba 522,45, lebo to je cana tovaru a tych 0,05 by som dala ako zaokr.rozdiel, alebo nie??

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ja by som pocital dph zo sumy 522,50.... to je vysledna suma, ktoru mas zaplatit, cize mala by byt zakladom dane....z toho sa nestriela, je to samozdanenie a ak mas zaroven narok na odpocitanie dane, tak nemoze vzniknut problem (okrem toho zanedbatelna polozka).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Čítam práve § 22 odst. 5, a tam je, že základom dane je cena, za ktorú bol tovar nadobudnutý vrátane nákladom súvis. s nadobud., mne vychádza potom celá suma fa.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Aj účtovať sa bude celá suma 522,50x kurz a čo potom ak to dám na sklad tam mi chýba ten rozdiel??

    Zahraničná fa a zaokrúhlovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.