Zavrieť

Porady

DOHODAR, SCZO A RZZP

Mam otazku. Fyzická osoba SZCO mala popri príjmoch z podnikania aj dohodu o vykonaní práce, ktorá bola vyplácaná 1x štvrťročne v sume 16500.- Sk, t.j. 66000,- Sk.
Ake tlacivo mam použiť na RZZP? Je nutne uviesť tam sumu príjmu z dohody?
Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    horka Pozri príspevok
    Mam otazku. Fyzická osoba SZCO mala popri príjmoch z podnikania aj dohodu o vykonaní práce, ktorá bola vyplácaná 1x štvrťročne v sume 16500.- Sk, t.j. 66000,- Sk.
    Ake tlacivo mam použiť na RZZP? Je nutne uviesť tam sumu príjmu z dohody?
    Dik
    na príjem z dohody popri SZČO sa neprihliada. Takže pokiaľ bola čistá SZČO tak typ B

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Isto to tu niekde bolo ale nemozem nájst.
    Student VS celý rok, za januar,februar mal dohody 3000,-Sk mesacne, od 1.3.2006 do konca roka bol aj SZCO. Preddavky na ZP neplatil. prijem z podnikania okolo 90000 Sk, vyjde mu doplati ZP??? Ake tlacivo???

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    apsgroup Pozri príspevok
    Isto to tu niekde bolo ale nemozem nájst.
    Student VS celý rok, za januar,februar mal dohody 3000,-Sk mesacne, od 1.3.2006 do konca roka bol aj SZCO. Preddavky na ZP neplatil. prijem z podnikania okolo 90000 Sk, vyjde mu doplati ZP??? Ake tlacivo???
    Kedže počas obdobia keď bol poistencom štátu (študentom) mal príjem menej ako 1/2 minim.mzdy mesačne tak zúčtovávať bude len SZČO na tlačive B

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    A zaplatí zdravotné poistenie tak ako iný SZCO??? Mne sa zdá ze ked je student a súcasne SZCO tak platí len od urcitého vymeriavacieho základu.Niekde som to tu čítala, len to neviem najst.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    apsgroup Pozri príspevok
    A zaplatí zdravotné poistenie tak ako iný SZCO??? Mne sa zdá ze ked je student a súcasne SZCO tak platí len od urcitého vymeriavacieho základu.Niekde som to tu čítala, len to neviem najst.
    Obávam sa že zaplatí zdravotné tak ako každá iná SZČO
    SZČO v januári 2008 prerušil živnosť a pracoval v priebehu roka 2008 ako dohodár, zohľadní sa tento príjem aj daň v daňovom priznaní typu B, podotýkam , že z podnikania nemal žiadne príjmy nakoľko prerušil
    SZČO v januári 2008 prerušil živnosť a pracoval v priebehu roka 2008 ako dohodár, zohľadní sa tento príjem aj daň v daňovom priznaní typu B, podotýkam , že z podnikania nemal žiadne príjmy nakoľko prerušil v januári príjem mal len z dohody z podnikania žiaden bude mu vrátená daň z dohody ,?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    apsgroup Pozri príspevok
    A zaplatí zdravotné poistenie tak ako iný SZCO??? Mne sa zdá ze ked je student a súcasne SZCO tak platí len od urcitého vymeriavacieho základu.Niekde som to tu čítala, len to neviem najst.
    Študent, ktorý je popri štúdiu SZČO neplatí poistné na ZP, ak príjem z podnikania pripadajúci na obdobie výkonu SZČO nepresiahne sumu stanovenú v zákone (polovica úhrnu minimálnych miezd). V tomto prípade platí za neho poistné na ZP štát.
    Ak túto sumu presiahne, platí ako každá iná SZČO.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Evanka odpovedala si na 2 roky starú otázku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    SZČO v januári 2008 prerušil živnosť a pracoval v priebehu roka 2008 ako dohodár, zohľadní sa tento príjem aj daň v daňovom priznaní typu B, podotýkam , že z podnikania nemal žiadne príjmy nakoľko prerušil v januári príjem mal len z dohody z podnikania žiaden bude mu vrátená daň z dohody ,?
    Bude. Má na to 2 možnosti:

    1. Požiadá o RZD zamestnávateľa. Termín na podanie žiadosti je 12.02., teda dnes.
    2. Na základe potvrdení o zdaniteľných príjmoch od zamestnávateľa podá DP v ktorom uvedie príjmy z dohôd.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    7lienka Pozri príspevok
    Keď mal aktívnu živnosť nemusí podať DP typ B?
    Pokiaľ nemal príjmy z podnikania nemusí podať DP typu B, ale musí písomne oznámiť na daňový úrad, že z akého dôvodu nepodáva a v práci mu urobia ročné zúčtovanie príjmov.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    od príspevku č.7......mohol by to niektorý moderátorský škriatok upratať? Keď už. Vďaka.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Andyke Pozri príspevok
    Pokiaľ nemal príjmy z podnikania nemusí podať DP typu B, ale musí písomne oznámiť na daňový úrad, že z akého dôvodu nepodáva a v práci mu urobia ročné zúčtovanie príjmov.
    Aj v mojej blízkosti sú takéto prípady. Urobím im DP typ B, príjem zo živnosti 0, príjem zo záv. činnosti XXXXXX. Zdá sa mi to jednoduchšie a nič tým nepokazím. Podotýkam, že sú to zamestnanci, ktorým robím výplaty a či mu udobím RZD alebo vypíšem a vypočítam DP typ B, je z môjho pohľadu jedno, časovo je to podobné. Jediný rozdiel je v tom, že DÚ posiela prípadné preplatky začiatkom mája.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 15.02.09 at 10:06

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Aj v mojej blízkosti sú takéto prípady. Urobím im DP typ B, príjem zo živnosti 0, príjem zo záv. činnosti XXXXXX. Zdá sa mi to jednoduchšie a nič tým nepokazím. Podotýkam, že sú to zamestnanci, ktorým robím výplaty a či mu udobím RZD alebo vypíšem a vypočítam DP typ B, je z môjho pohľadu jedno, časovo je to podobné. Jediný rozdiel je v tom, že DÚ posiela prípadné preplatky začiatkom mája.

    A to je nevýhoda pre zamestnanca.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    A to je nevýhoda pre zamestnanca.
    áno, ak mu výjde preplatok vyšší ako 3,32€, alebo do 3,32€ ak chce darovať 2%. Preplatok dostane o mesiac neskôr a prípadný nedoplatok musí doplatiť do 31.3. a ja by som mu ho zrazila do 10.4., kedy máme výplatný termín.
    Inú nevýhodu v tomto nevidim. Ak je, rada sa o nej dozviem.
    V podstate oni sú radi, nakoľko nemusia sami nič oznamovať na DÚ, ale len pošlú mnou vypracované DP typ B.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mzdarka renca Pozri príspevok
    áno, ak mu výjde preplatok vyšší ako 3,32€, alebo do 3,32€ ak chce darovať 2%. Preplatok dostane o mesiac neskôr a prípadný nedoplatok musí doplatiť do 31.3. a ja by som mu ho zrazila do 10.4., kedy máme výplatný termín.
    Inú nevýhodu v tomto nevidim. Ak je, rada sa o nej dozviem.
    V podstate oni sú radi, nakoľko nemusia sami nič oznamovať na DÚ, ale len pošlú mnou vypracované DP typ B.
    Inú nevýhodu to nemá.(aspoň neviem o inom)

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Inú nevýhodu to nemá.(aspoň neviem o inom)
    to sa mi uľavilo, už som sa zľakla, že mi niečo ušlo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.