Zavrieť

Porady

Úplný začiatok

Mala by som začať účtovať novozaloženú s.r.o..Problém je v tom, že v podvojnom účte sa absolutne necitim. Jednoduché zvládam ľavom zadnou, na podvojné som absolvovala dva kurzy, posledné pred troma rokmi. Pravdu povediac mam z toho neskutočnú traumu a neviem sa rozhodnúť, či to zobrať. Ide o stavebnú firmu, zatial neplatcu DPH s dvoma zamestnancami. Viem, že treba k tomu všetkému vypracovať vnútropdnikové smernice. Mám s ostatnými klientami dosť roboty, a nemam na to dostatok česu a nerada by som to robila v strese.Takze potrebujem poradit, ci to mam alebo nemam zobrat. Ak nie, ako to klientovi oznamit a ak ano, či si najdem na porade riešenie aj trivialnych problemov podvojneho uctovníctva.Vsetkym dakujem.
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Na Porade nájdeš všetko, takže to zober, otvor spoločenskú zmluvu ako prvú a začni prvé účtovné prípady súvisiace so založením s.r.o.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zoretka Pozri príspevok
nemam na to dostatok česu a nerada by som to robila v strese.Takze potrebujem poradit, ci to mam alebo nemam zobrat. Ak nie, ako to klientovi oznamit a ak ano, či si najdem na porade riešenie aj trivialnych problemov podvojneho uctovníctva.Vsetkym dakujem.

Áno, na Porade nájdeš veľa výborných rád, ale...v prvom rade si zváž, či "kšeft" stojí za Tvoje zdravie a čas, o ktorý ukrátiš svojich najbližších...až toto zvážiš a rozhodneš sa ponuku neprijať, máš ľudsky prijateľný dôvod odmietnuť....a ak to odmietnutý nepochopí - nič (a nikoho) si nestratila
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ale Zoretka ešte vôbec netuší, koľko času bude vlastne potrebovať. Je to začínajúca s.r.o. a podvojné účtovníctvo treba vyskúšať v praxi. Kto sa naučil jednoduché, ktoré podľa mňa je väčší guláš, ako podvojko, tak pre neho platí, že ťažko na cvičisku má za sebou. A získať klienta nie je až tak na zahodenie. Zmluvne sa dá dohodnúť jeden mesiac skúšobne.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Nechcem Zoretku odrádzať, ale nakoľko má za sebou len kurzy podvojného účtovníctva, nemyslím si, že by to mala brať. Rozdiel medzi PÚ a JÚ je dosť značný.Je to len môj názor, ale skôr si myslím, že by sa to mala naučiť pri skúsenej účtovníčke. Učiť sa na vlastných chybách, by sa v tomto prípade nemuselo vyplatiť.
0 0
Zoretka Zoretka

Zoretka je offline (nepripojený) Zoretka

Zatial Vam vsetkym velmi pekne dakujem, este som nie stale rozhodnuta. No pomohlo by, keby som mala tu spravnu motivaciu a pri PU netusim, aka velka by mala byt. Viem, ze tema " kolko pytat " je otvorena niekde inde.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Zoretka Pozri príspevok
Zatial Vam vsetkym velmi pekne dakujem, este som nie stale rozhodnuta. No pomohlo by, keby som mala tu spravnu motivaciu a pri PU netusim, aka velka by mala byt. Viem, ze tema " kolko pytat " je otvorena niekde inde.
Mne osobne sa zdá PÚ oveľa náročnejšie a preto aj ohodnotenie by malo byť adekvátne. Avšak podnikatelia v tom veľký rozdiel nevidia /okrem tých, ktorí sa tejto činnosti venovali sami/, takže si väčšinou ani nemyslia, že by mali platiť o dosť viac, než za JÚ. Moja skúsenosť
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zoretka Pozri príspevok
Zatial Vam vsetkym velmi pekne dakujem, este som nie stale rozhodnuta. No pomohlo by, keby som mala tu spravnu motivaciu a pri PU netusim, aka velka by mala byt. Viem, ze tema " kolko pytat " je otvorena niekde inde.
Zoretka, na základe mojich príspevkov v tejto téme som naďalej presvedčená, že s PÚ treba raz začať a bez obáv. Týmto Ti k lepšej Tvojej motivácii ponúkam osobnú odbornú pomoc, samozrejme bezplatnú a kontakt si dohodneme v prípade záujmu prostredníctvom ss.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Po dlhšej odmlke sa pridávam aj ja k tejto téme, lebo od 1.01.08 by som aj mala mať jednu s.r.o. a tiež podobne ako Zoretka som na tom..niekoľko kurzov PU, kníh..a mám už aj program svoj..to zatiaľ aby som do konca roka zvládla tréning. Myslíte že mám šancu to zvládnuť? A hlavne kde by bolo dobre začať?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
marcik Pozri príspevok
Po dlhšej odmlke sa pridávam aj ja k tejto téme, lebo od 1.01.08 by som aj mala mať jednu s.r.o. a tiež podobne ako Zoretka som na tom..niekoľko kurzov PU, kníh..a mám už aj program svoj..to zatiaľ aby som do konca roka zvládla tréning. Myslíte že mám šancu to zvládnuť? A hlavne kde by bolo dobre začať?
Tak začni na Porade. Preštuduje všetko o s.r.o.. Lebo to konatelia a štatutári ovládajú najmenej. Ale Ty musíš. Lebo budeš účtovať na základe SZ, VZ, konateľ bude raz zamestnanec, raz na zmluvu, raz bez ničoho, atď..... Keď to všetko preštuduješ, prvý krok, najväčší, máš za sebou.
0 0
Mária hrušková Mária hrušková
treba raz začať, ale nepovažujem PU za niečo,čo nezvládne pri dnešných programoch za niečo nezvládnuteľné....A porada a cinegová sú tu vždy
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Potešili ste ma..ano mám aj Cenigovu tú úplne novu..ale keď pozerám do nej..uf..ťažké učivo..ale musím študovať..len ako na to? s poradou rátam v prvom rade..soft už mám ostrú verziu..len či skočiť do vody a plávať, alebo najskôr prečítať ako plávať?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skoč a nauč sa plávať nielen pri Cenigovej, ale aj na Porade.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Mňa to tiež čaká od 1.7.2007 a poviem, že mám z toho veľký strach. Teóriu síce ovládam, ale dobre aj viem, že trória a prax je ako nebe a dudy.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Danila Pozri príspevok
Zoretka, na základe mojich príspevkov v tejto téme som naďalej presvedčená, že s PÚ treba raz začať a bez obáv. Týmto Ti k lepšej Tvojej motivácii ponúkam osobnú odbornú pomoc, samozrejme bezplatnú a kontakt si dohodneme v prípade záujmu prostredníctvom ss.
Danila, presne o tomto to je. V podstate som to tiež myslela tak, že je dobré ak si nebude istá, že sa má na koho obrátiť. Preto som aj písala, že by mala začínať pri skúsenej účtovníčke. Ale takto je to super a Zoretke prajem, aby sa jej darilo a som presvedčená, že s tvojou pomocou to zvládne určite
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

Rada by som sa dodatocne vyjadrila k tejto teme. Fandim vsetkym "bojovnikom" ktory sa na nieco daju a chcu to niekam dotiahnut aj ked dost pochybuju. A dakujem tejto stranke a vsetkym poradcom, ktori tak upenlivo radia a radia.
Nedavno sme si otvorili s.r.o. a patrim medzi tych uplne zacinajucich uctovnikov. A tiez mam take zmiesane pocity, ci som sa na to vobec mala dat. PU som sa ucila na strednej, no odvtedy preslo uz 10 rockov. Takze zacinam od piky. Vlastne zaklady ake take mam, len ta prax.
A preto som sa zo zaciatku zverila skusenej uctovnicke, kym tie veci ako take dostaten trosku do krvi. Nerada by som volila cestu "ucit sa na vlastnych chybach".
Dakujeeeeeem a pekny den.
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

Ja sa pridám k tým názorom, ktoré sú za. Ja som začala účtovať v polovici minulého roka. Predtým som pracovala v banke. 3/4 roka to bolo naozaj hrozné, aj keď nejaké tie základy som mala, a aj nejaké tie kurzy - ale mala som jednu známu, ktorá mi naozaj pomohla vo všetkom a samozrejme na porade som bola stále - možno aj s úplne jednoduchými otázkami. Ale čo... začiatky sú všade ťažké. ... najhoršie však bolo pre mňa to, keď som sa pýtala na jeden problém viacerých ľudí a každý mi odpovedal inak. Vtedy ma išlo poraziť. Takto si to preverujem doteraz - kto ako účtuje, aký má názor na nejaký problém. Dáva mi to istotu a človek sa najviac možno aj takto naučí.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ti, co ju odradzate ste zacinali ako? Ja bez kurzu a nik sa ma nepytal, ci chcem. Bola to otcova firma a slo sa. Potom som si dokonca na to urobila i vysku, lebo sa mi to zapacilo. Najhorsie iba bolo, ze v tom case nebola Porada.

Precitaj si Svokrinu kuchynu (to je o PU) od ayyi a ked ta to chyti za srdce, uctuj a nicoho sa neboj.

http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...nikurz-pu.html
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Aj toto je dobre pre teba:

http://www.porada.sk/t9846-prosim-po...ctovnicke.html
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ťažko som začínala, poradu som nemala....

ale teraz už odrádzam každého.... nebláznite, neúčtujte, je to najstrašnejšia vec na svete...
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

A este nieco o vzniku sro.

http://www.porada.sk/t5910-vznik-s-r-o.htm

Este mi unika, ci mas na vyber niekolko viac ponuk, medzi ktorymi si vyberas, ci mozes dovolit odmietnut alebo ci uz mas stale pracovne miesto a musela by si ho opustit kvoli tejto praci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať