Zavrieť

Porady

Prosbaaaaaa p. Mihál !!!!

:p P. Mihál, vidím, že ste tu, prosím Vás moc , vyplňujem jedno DPFO B a už na poslednučkom riadku som sa zasekla.

Ide o toto:
Výpis z daňového priznania posledný riadok č.13 je počet mesiacov vykonávania SZČO.
A problém? - na čo to chcú? - ak mala živnosť len 3 mesiace 10-12/2004 a v riadku 02 jej vychádzajú (rozdiel príjmov a výdavkov suma 67 674 ) vyplýva jej z toho platenie od ZP a SOC.P. akých odvodov v akej výške?- alebo na čo túto skutočnosť potrebujú?? - budú tú sumu deliť len 3? poradíte mi Vás??????
Naposledy upravil sway : 02.02.05 at 21:40 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak jej príjem (hrubý) je viac ako 78000 Sk, tak od 1.7.2005 platí povinne do Soc.poisťovne, vymeriavací základ bude:

    ...polovica z pomernej časti základu dane, tj.

    1/2 krát 67674/3 = 11279 Sk...

    Pre ZP počet mesiacov už nie je podstatný, z takéhoto DP jej vychádza od 1.7.2005 preddavok:

    14% z 1/24-tiny základu dane za rok 2004, teda

    14% krát 1/24 krát 67674 = 395 Sk. To bude platiť, ak je aj zamestnanec, ak nie je zamestnanec, tak povinné minimum 910 Sk.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Jozef Mihál
    Ak jej príjem (hrubý) je viac ako 78000 Sk, tak od 1.7.2005 platí povinne do Soc.poisťovne, vymeriavací základ bude:

    ...polovica z pomernej časti základu dane, tj.

    1/2 krát 67674/3 = 11279 Sk...

    Pre ZP počet mesiacov už nie je podstatný, z takéhoto DP jej vychádza od 1.7.2005 preddavok:

    14% z 1/24-tiny základu dane za rok 2004, teda

    14% krát 1/24 krát 67674 = 395 Sk. To bude platiť, ak je aj zamestnanec, ak nie je zamestnanec, tak povinné minimum 910 Sk.

    Ďakujem moc za info!!!!
    ...........tak bude platiť na SP 3778,- mesačne? - vďaka,- to je krása....
    Naposledy upravil sway : 02.02.05 at 21:41

    Prosbaaaaaa p. Mihál !!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.