Zavrieť

Porady

Mesačné preddavky

Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Prenajímame si garáž a v roku 2006 sme tento prenájom platili mesačne, na základe došlej faktúrky vrátane DPH. Tento rok nám poslali rozpis mesačných platieb a vyúčtovanie bude na konci roka, ale k týmto mesačným platbám nám neposielajú daňové doklady. Môže to tak byť? Ešte som sa s tým nestretla... ďakujem za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pri opakovaných službách si môžete uplatniť odpočet podľa splátk. kalendára.§19 odst.3 Zákon o dph.
    Naposledy upravil Tweety : 31.05.07 at 05:45

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak tam nie je rozpis dph a celkovo ten doklad nesplňa náležitosti spomínaného zákona, nárok na odpočet nevzniká. V prípade zaplatenia vzniká dodáv. povinnosť vystaviť fa z prijatého preddavku do 15 dní od prijatia platby až na základe tejto fa si môžete uplatniť odpočet dph.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    rommy Pozri príspevok
    Ale na splátkovom kalendári nieje rozpis DPH...
    Upozornite ich na to. V prípade, že sú platiteľmi DPH sú povinní vystaviť daňový doklad k prijatej platbe (pokiaľ splátkový kalendár nespĺňa náležitosti )

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    emgeton Pozri príspevok
    K čomu patrí táto otázka?
    Patrila k príspevku č. 4 lebo sa mi nezobrazil celý...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rommy Pozri príspevok
    Patrila k príspevku č. 4 lebo sa mi nezobrazil celý...
    Áno je to pravda. Ak splátkový kalendár nesplňa náležitosti daňového dokladu, tak nie je nárok na odpočet. V tom prípade je potrebné žiadať fa-daňový doklad ku každej úhrade (splátke). Alebo si žiadaj prepracovanie splátkového kalendára.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.