Zavrieť

Porady

mzdy

Prosím poradte mi, mám prvý krát zamestnanca ktorý mi odovzdal PN čo mám s tým ďalej robiť. Na PN nastúpil 1.2.2005 a vyzerá to,že bude na dlhšej marodke.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvkaH je offline (nepripojený) IvkaH

    IvkaH
    Prvých 10 kal. dní mu preplácaš ty podľa zákona. Až od 11. dňa Soc.poist., tej treba potom poslať papiere. Pozri si zákon o sociálnom poistení. Ak máš program na mzdy, malo by ťa v tom vlastne samé navigovať.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    navigovat navigovat, problem ma asi s tým že nový zamestnanec a týx 10 dni aku sumu preplacať...

    ataner je offline (nepripojený) ataner

    ataner
    Ďakujem Vám, zamestnanec je starý,ale prvý krát budem robiť mzdu s PN, mne sa jedná o to či na jedenásty deň na sociálnu poisťovňu odošlem doklad II. žiadosť a IIa. žiadosť a ktormu asi priložiť doklad o príjme za rok 2004 a 1/2005?!

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ataner
    Prosím poradte mi, mám prvý krát zamestnanca ktorý mi odovzdal PN čo mám s tým ďalej robiť.
    ataner, skús si dať vyhľadávanie s kľúčovým slovom "práceneschopný", táto téma tu bola približne 14x rozoberaná

    KATKA H je offline (nepripojený) KATKA H

    KATKA H
    Najprv mu budeš musieť vyrátať denný vymeriavací základ /DVZ/ za rok 2004.DVZ je podiel súčtu vymeriavacích základov na platenie poistného na nemocenské poistenie dosiahnutých poistencom v rozhodujúcom období a počtu kalendárnych dní rozhodujúceho obdobia a zaokruhľujú sa na 4 desatinné miesta nahor.
    Potom podľa zadnej strany tlačiva žiadosti o náhradu príjmu pri dočasnej PN mu vyplatíš prvých 10 dní /kalendárnych/. Od 11. dňa vypláca nemocenské sociálna poisťovňa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.