Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky

Zamestnanec je PN od 04.12.2006, PN trvá. Nárok na dovolenku za 2007 mu zatiaľ nevznikol a zostatok dovolenky z 2006 je 10 dní. Za mesiac máj by som mu mala krátiť dovolenku z dôvodu PN za vymeškaných 100 prac. dní o 1/3, len nie som si istá, či môžem krátiť dovolenku za rok 2006. Prosím o pomoc.
Usporiadat
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Odporuješ sama sebe, najprv napíšeš, že nárok na dovolenku za rok 2007 nemá (lebo nevznikol) a potom chceš krátiť dovolenku za 100 neodpracovaných dní.
Takže opäť:
Ak v roku odpracuje menej ako 60 dní má nárok za každých 22 dní na 1/12 dovolenky.
Ak odpracuje aspoň 60 dní, dovolenka sa kráti za prvých 100 neodpracovaných dní o 1/12 a každých ďalších 22 dní o ďalšiu dvanástinu.
Dovolenku za rok 2006 posudzuješ podľa skutočností, ktoré vznikli v roku 2006. Takže ju nemôžeš krátiť za neodpracované dni v r. 2007. Túto dovolenku si ale zamestnanec musí do konca roka 2007 vyčerpať, inak mu "prepadne".
0 0
gabco gabco

gabco je offline (nepripojený) gabco

Dovolenku za rok 2006 nemôžeš krátiť, pretože v roku 2006 nebol PN 100 pracovných dní. Dovolenka, na ktorú vznikol nárok v príslušnom kalendárnom roku, sa kráti len z dôvodov, ktoré vznikli v tom roku.
Pokiaľ nevznikol nárok na dovlenku za rok 2007 nemôžeš nič krátiť musíš počkať, keď nastúpi do práce. Ak odpracuje 60 dní bude mať nárok na celú dovolenku krátenú o PN.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Takže správne tomu rozumiem : v žiadnom prípade (PN, absencia) nemôžem krátiť dovolenku za predchádzajúci rok ?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

fipina Pozri príspevok
Takže správne tomu rozumiem : v žiadnom prípade (PN, absencia) nemôžem krátiť dovolenku za predchádzajúci rok ?
Rozumieš správne.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Prosím poraďte mi, ako to je s dovolenkou u zamestnanca, ktorý celý minulý rok bol PN. Má nárok na dovolenku za ten rok? Súrne
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Anonymka Pozri príspevok
Prosím poraďte mi, ako to je s dovolenkou u zamestnanca, ktorý celý minulý rok bol PN. Má nárok na dovolenku za ten rok? Súrne
Nie, nemá. Ak bol celý rok PN, neodpracoval ani jeden deň a preto nemá nárok na žiadnu dovolenku.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
A musí odpracovať tých 60 dní, aby mal nárok? Alebo ako to je?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Takže mala som zlú informáciu ... pracoval 3 mesiace a potom bol PN ... Tak má nárok na celoročnú - si myslím...
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Anonymka Pozri príspevok
Takže mala som zlú informáciu ... pracoval 3 mesiace a potom bol PN ... Tak má nárok na celoročnú - si myslím...
Nárok má podľa počtu odpracovaných dní. Skús napísať presnú informáciu - koľko dní v minulom roku odpracoval a koľko dní v minulom roku neodpracoval.
Na nepresné informácie sa nedá dať presná (a správna) odpoveď.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

endrju Pozri príspevok
Čo má spoločné minuloročná nemoc s tohtoročným nárokom na dovolenku?
Minuloročná nemoc = nárok na dovolenku za minulý rok.
Ona sa predsa pýtala na dovolenku za rok, v ktorom mal PN.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Anonymka Pozri príspevok
Takže mala som zlú informáciu ... pracoval 3 mesiace a potom bol PN ... Tak má nárok na celoročnú - si myslím...
Ak odpracoval 60 dní tak má nárok na celoročnú dovolenku, ktorá sa mu kráti za dni PN. Takže, ako už bolo písané, napíš presné dátumy, kedy pracoval, kedy bol PN, až potom sa dá zodpovedať tvoja otázka.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Zamestnankyňa je u nás v PP od 01.01.2005. V januári 2007 odpracovala 4 dni +1 sviatok ., Od 08.1.-12.6.bola na PN. Od 13.6.do 26.12.2007 bude na materskej dovolenke., od 27.12. na rodičovskej dovolenke.
Vznikol je nárok na dovolenku za rok 2007 ? Predpokladám , že áno , nakoľko MD sa berie ako odpracovaný čas , ale ako jej mám krátiť dovolenku?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

IVEB Pozri príspevok
Zamestnankyňa je u nás v PP od 01.01.2005. V januári 2007 odpracovala 4 dni +1 sviatok ., Od 08.1.-12.6.bola na PN. Od 13.6.do 26.12.2007 bude na materskej dovolenke., od 27.12. na rodičovskej dovolenke.
Vznikol je nárok na dovolenku za rok 2007 ? Predpokladám , že áno , nakoľko MD sa berie ako odpracovaný čas , ale ako jej mám krátiť dovolenku?
V roku 2007 odpracovala /počítame aj dobu materskej dovolenky/ viac ako 60 dní, teda jej vznikol nárok na celoročnú dovolenku 20 alebo 25 dní.
Krátiť dovolenku jej treba za dni PN + dni rodičovskej dovolenky. Takže treba spočítať dni od 8.1.-12.6.2007 /PN/ a k tomu ešte pripočítať dni od 27.12.-31.12.2007 /RD/.
Po spočítaní dní /kalendárnych/krátiš dovolenku za prvých 100 dní o 1/12 a za každých ďalších 22 dní o ďalšiu 1/12.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pracovníčka do 31.8.2007 bola na rodičovskom príspevku. 1.9. nastúpi do práce. Nárok na dovolenku v roku má 20 dní, tento sa jej bude krátiť za nedopracované dni nasledovne:
Do 31.8.2007 neodpracovaných dní 168. Za 100 dní krátenie 1/12, za 68 dní krátenie 3/12, t.j. spolu krátenie 4/12 = 20 dní : 12 = 1,66 x 4 = 6,66 = 7 dní, čiže bude mať nárok do konca kalendárneho roka 20-7 dní = 13 dní dovolenky. Je to správne?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

VERONIKA6 Pozri príspevok
Pracovníčka do 31.8.2007 bola na rodičovskom príspevku. 1.9. nastúpi do práce. Nárok na dovolenku v roku má 20 dní, tento sa jej bude krátiť za nedopracované dni nasledovne:
Do 31.8.2007 neodpracovaných dní 168. Za 100 dní krátenie 1/12, za 68 dní krátenie 3/12, t.j. spolu krátenie 4/12 = 20 dní : 12 = 1,66 x 4 = 6,66 = 7 dní, čiže bude mať nárok do konca kalendárneho roka 20-7 dní = 13 dní dovolenky. Je to správne?
Mne síce vychádza 175 neodprac. dní (aj so sviatkami), ale aj tak je počet dvanástin krátenia správny. Treba si len dať pozor, ak ešte od 1.9. do konca roka neodpracuje nejaké dni, napr. z dôvodu OČR, PN a pod. Potom sa bude dovolenka ďalej krátiť. Prípadne, ak do konca roka neodpracuje ani 60 dní, tak sa nárok bude počítať inak. Usleduj si to.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

azuz Pozri príspevok
Mne síce vychádza 175 neodprac. dní (aj so sviatkami), ale aj tak je počet dvanástin krátenia správny. Treba si len dať pozor, ak ešte od 1.9. do konca roka neodpracuje nejaké dni, napr. z dôvodu OČR, PN a pod. Potom sa bude dovolenka ďalej krátiť. Prípadne, ak do konca roka neodpracuje ani 60 dní, tak sa nárok bude počítať inak. Usleduj si to.
Ďakujem pekne za odsúhlasenie a prajem pekný deň.
0 0
martinatomkova martinatomkova

martinatomkova je offline (nepripojený) martinatomkova

dobrý deň,
poprosím Vás o súrnu odpoveď, pri pracovnom čase 18 hod denne ( kratky dlhý týždeň), -približne mesačne odpracované 15 dní ( aj soboty a nedele), ak ukončí pracovný pomer zamestnanec 1.10.2007 a čerpal 5 dní dovolenky v roku 2007 na koľko dní dovolenky má ešte nárok? ďakujem za skorú odpoveď
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Ak mám zamestnanca kt. od 02.01.2007 je PN a stále je podľa mňa za rok 2007 nemá nárok na žiadnu dovolenku pokiaľ neodpracuje 60 dní je to moje tvrdenie správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zatiaľ mu na D za KR nevznikol nárok.
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

ďakujem pekne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať