Zavrieť

Porady

vyrátanie výšky materského

Ahojte,
som tu nová a chcela by som sa opýtať, či by mi vedel niekto poradiť ohľadom materského. Chcela by som vedieť, z čoho mi budú vyrátať výšku materského, ak očakávaný termín pôrodu mám okolo 2.2.2008 (+-2týždne). Do 31.7.2006 som bola riadne zamestnaná v trvalom pracovnom pomere, potom som začala pracovať na živnosť, ale do 5.4.2007 som platila iba povinné zdravotné poistenie a nemocenské som neplatila. Od 5.4.2007 som začala platiť dobrovoľne nemocenské poistenie z vymeriavacieho základu 15000 Sk, ale od 1.7.2007 budem musieť platiť povinné nemocenské poistné a chcela by som platiť naďalej aj dobrovoľné nemocenské poistné a to tak, aby spolu som dosiahla maximálny vymeriavací základ. Z ktorého obdobia a z ktorých vymeriavacích základov mi vlastne vyrátajú materské? A je to pravda, že 6 týždňov pred očakávaným termínom musím nastúpiť na materské, ináč stratím na ňu nárok? Za odpovede vopred ďakujem. Timka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ptimka je offline (nepripojený) ptimka

    ptimka
    Ahojte,
    chcela by som Vás ešte raz poprosiť, ak by mi niekto vedel poradiť, bola by som veľmi šťastná...na 2/2008 čakám babätko, od 5.4.2007 som dobrovoľne poistená, platím z VZ 15000 Sk, predtým som platila do 31.7.2006 z riadneho pracovného pomeru a nakoľko od 7/2006 som živnostníčka, do 5.4.2007 som neplatila nemocenské poistné, nakoľko som nebola povinná platiť. Teraz od júla 2007 už budem musieť povinne platiť ako SZČO z minimálneho VZ, ale chcem naďalej platiť aj ako dobrovoľne poistená. Ako by som mohla získať čo najvyššie materské? za odpovede Vám vopred ďakujem.

    vyrátanie výšky materského

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.