Zavrieť

Porady

Zmea odberateľa

Ahojte ľudia, vraciam sa k svojej otázke, keďže nemám na výber a musím faktúru prerobiť. Takže zhrnutie: Vystavila som fa so zdan. plnením v marci pre firmu B, teraz musím nejakým spôsobom tú fa zrušiť a vystaviť faktúru pre firmu S. PLS, aké mám možnosti, dobropis alebo stornovať faktúru? Ako ma vyzerať storno fa, nikdy som to nerobila. PLS, poraďte.
Naposledy upravil martina100 : 06.06.07 at 04:46 Dôvod: oprava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martina100 je offline (nepripojený) martina100

    martina100
    Podľa prečítaných príspevkov mi vychádza, že by som mala spraviť storo pôvodnej fa a vystaviť novú na inú firmu. Nová faktúra musí mať uvedené zdn. plnenie v marci, takže dodatočné daňové priznanie nemusím dávať? Nie je mi jasné, ako má vyzerať storno faktúry a či novú faktúru mám vyhotoviť normálne s poradovým číslom, kt. mi nasleduje teraz v júni, aj dátum vystavenia v júni, len dodanie v marci?

    martina100 je offline (nepripojený) martina100

    martina100
    Ludkovia prosim o pomoc. Kedy ma byt to zdanitelne plnenie pri storne a vytvoreni novej fa? V marci al. moze aj teraz? Ak storno povodnej fa aj nova fa v marci, tak vlastna danova povinnost sa mi nezmeni, ale zmenia sa sumy a riadky v DP. Podava sa v takom pripade dodatocne DP?

    martina100 je offline (nepripojený) martina100

    martina100
    Bre ranko, som uz z toho mierne mimo, myslela som, ze stronujem jednu fa a vyhotovim v tej istej vyske novu na ineho odberatela s datumami dodania v marci. Storno faktury, kedze to musim spravit s marcovym datumom, sa potom podla mna nepovazuje sa opravu dane podla par. 25 a nemalo by vstupovat do r. 23 a r. 24 DP, ale program mi ga s minusom automaticky dava na tie riadky, takze by som musela davat dodatocne DP. Prosim, musim to nejak vyriesit, Pomozete mi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.