Zavrieť

Porady

úhrada FA v CM

Dobrý deň všetkým, chcem Vás poprosiť o radu ako zaúčtovať úhradu faktúry:
Vyšlá faktúra: 20000 CZK /v prepočte na faktúre 24900 SK/
Odberateľ uhradil na účet vedený v SKK sumu 24900 SK /čo by mohlo byť v deň úhrady napr. 19500 CZK/
Musím tu účtovať o kurzových rozdieloch, keď mi ju uhradil v SKK a na výpise nefiguruje žiadny kurz, ani suma v CZK? Musím úhradu naúčotvať ako neúplnú úhradu pohľadávky? prosím poraďte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    daja Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým, chcem Vás poprosiť o radu ako zaúčtovať úhradu faktúry:
    Vyšlá faktúra: 20000 CZK /v prepočte na faktúre 24900 SK/
    Odberateľ uhradil na účet vedený v SKK sumu 24900 SK /čo by mohlo byť v deň úhrady napr. 19500 CZK/
    Musím tu účtovať o kurzových rozdieloch, keď mi ju uhradil v SKK a na výpise nefiguruje žiadny kurz, ani suma v CZK? Musím úhradu naúčotvať ako neúplnú úhradu pohľadávky? prosím poraďte mi. Ďakujem.
    Ak suma úhrady v SKK je rovnaká zo sumou vystavenej faktúry v CZK v prepočte na SKK v deň vystavenia, tak o kurzovom rozdiele sa neúčtuje, lebo nevznikol. To, že v deň úhrady 24900 SKK je menej CZK ako je na faktúre uvedené myslím si, že nie je podstatné. Pohľadávka bola v plnej výške úhradená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.