Zavrieť

Porady

Čo so zmenou č. účtu?

Ahojte,
aj ja patrím k tým nešťastníkom, ktorým spojenie dvoch menších červených bánk do jednej veľkej červenej banky prinieslo zbytočné vrásky na čele zmenou štvorčíslia za číslom účtu (čo sa IMHO rovná zmene čísla účtu).

Viem si to ošetriť v prípade mojich zákazníkov, ale moja otázka skôr mieri k informovaniu úradov... Je potrebné o tom informovať nejaký úrad (predpokladám, že daňový), ak áno, tak akou formou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Stačí napísať, že spojením tej a tej banky sa mení číslo môjho účtu na taký ...... Prípadne pripojiť kópiu informačného listu od banky, ktorý ste dostali.
    Monika Kováčová
    áno, informovala som DÚ, SP aj všetky ZP.... Tlačivo pri SP - RL zamestnávateľa krížik zmena, tlačivo pri ZP Oznámenie o zmenách (každá ZP má svoje tlačivo) a DÚ klasicky listom, ktorého prílohou bola kópia oznámenia o zmene čísla účtu z banky.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja sa tak isto teraz s tým trápim.
    Len taká zaujímavosť, zhruba koncom roka sme zrušili účet v ČSOB, nechali sme len účet v Istrobanke. A teraz toto
    Nesmierne sa teším po skúsenostiach s čsob.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ešte otázočka,
    písali ste už to nové číslo účtu? Prechodné dúfam nie. A dátum zmeny 1.7.2009?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    a čo tam vypisuješ? Len názov sro a číslo účtu? Alebo aj všetko ostatné? Už som z toho magor.
    Monika Kováčová
    prihláška škrtni, oznámenie zostane. Vypisujem vždy všetko. Hlavne nezabudni nové číslo účtu. Kópia zmluvy o zriadení b.ú. bude prílohou.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Monika Kováčová Pozri príspevok
    prihláška škrtni, oznámenie zostane. Vypisujem vždy všetko. Hlavne nezabudni nové číslo účtu. Kópia zmluvy o zriadení b.ú. bude prílohou.
    asi nie kópia zmluvy o založení bú, ale list z banky o zlúčení

    Čo so zmenou č. účtu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.