Zavrieť

Porady

Daňovník a zástupca rôzne miesta bydliska

Daňovníčka v marci 2007 zomrela. Žila v Sabinove. Jej dcéra žije na Kysuciach, ide za ňu podať daňové priznanie za rok 2007. Poprosím znalých v tejto oblasti:

- daňovníčka mala príjem len zo závislej činnosti a to vo výške Sk 27.000,-- je povinná dcéra toto priznanie za matku podať?

- daňové priznanie sa podáva v mieste trvalého bydliska dcéry alebo matky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Daňovníčka v marci 2007 zomrela. Žila v Sabinove. Jej dcéra žije na Kysuciach, ide za ňu podať daňové priznanie za rok 2007. Poprosím znalých v tejto oblasti:

    - daňovníčka mala príjem len zo závislej činnosti a to vo výške Sk 27.000,-- je povinná dcéra toto priznanie za matku podať?

    - daňové priznanie sa podáva v mieste trvalého bydliska dcéry alebo matky?
    Daňové priznanie sa podáva do 3 mesiacov od úmrtia daňovníka, a to na DÚ podľa bydliska daňovníka. Teda v tomto prípade Sabinov.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    [quote=ZDENIELA;479498]Daňovníčka v marci 2007 zomrela. Žila v Sabinove. Jej dcéra žije na Kysuciach, ide za ňu podať daňové priznanie za rok 2007. Poprosím znalých v tejto oblasti:

    - daňovníčka mala príjem len zo závislej činnosti a to vo výške Sk 27.000,- je povinná dcéra toto priznanie za matku podať?

    A čo táto otázka, z Tvojej odpovede som pochopila, že je dcéra povinná ho podať, i keď daňovníčka mala príjem pod zákonom stanovený limit na podanie priznania

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dávam do pozornosti príspevok z drak.porada.sk s konkétnym prikladom:

    http://www.porada.sk/t44904-danove-p...ght=ZoDP_%A749

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Verím, že to mlčanie neznamená, že ten kto nemá draka, tomu sa neodpovie

    Viem, že to tak nie je, potrebujem len rýchlo odpoveď, zajtra nám plynie lehota na podanie ... takto sa Vám vtieram do pozornosti

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Verím, že to mlčanie neznamená, že ten kto nemá draka, tomu sa neodpovie

    Viem, že to tak nie je, potrebujem len rýchlo odpoveď, zajtra nám plynie lehota na podanie ... takto sa Vám vtieram do pozornosti
    Podal by som jednoznačne DP, už len z toho dôvodu, ak má daňovník napr. živ.poistenie, ktoré si môže uplatniť, tak daň sa môže ešte aj vrátiť, ak z príjmu vychádzala nejaká daňová povinnosť.

    ZoDP_§_11

    Daňovník a zástupca rôzne miesta bydliska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.