Zavrieť

Porady

RZZP - hon na čarodejnice !!

Najprv by som chcela pochváliť možnosť vyplnenia RZZP na tomto portáli.
Je to super, ale... Robím zúčtovanie jednej osobe, ktorá bola zamestnaná
01/2006 až 02/2006 a spolu za tie 2 mesiace mala spolu hr.príjem 150.000,-Zamestnávateľ odviedol, čo mal, ale vychádzal z max. vymer.základov / bolo to cca 47.000,- ak si dobre pamätám/ a teraz som RZZP poctivo vyplnila a surovo mi tam vychádza nedoplatok za zamestnávateľa 5.494,-Sk/ čo ma až tak netrápi/, a nedoplatok za zamestnanca 2.224,-Sk, čo musí uhradiť. Vie mi niekto vysvetliť, o čom sú potom max. vymeriavacie základy na odvody ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Max. VZ je 569700 Sk.
    Ďakujem za skorú odpoveď.
    Súhlasím 569700/ročne/:12 mesiacov=47.475,-Sk je potrebné riadok S22
    nejako upraviť a potom nebudú nedoplatky ?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nie. 569700 je maximálny ročný VZ platný pre každého bez výnimky.

    Dodám - predstavte si ešte hon na čarodejnice v prípade človeka, ktorý je zamestnaný len jediný mesiac a za tento jediný mesiac zarobí 569000 Sk.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    V r. 22 sa uvádza suma z riadku 21. Iba ak by na r. 21 bola suma väčšia ako 569700 - tak sa na r. 22 uvedie suma 569700.

    Ale podľa toho čo píšeš, tak to nie je Tvoj prípad. Budeš mať určite nedoplatky. Tie 2 mesiace boli "iba" preddavky na ZP . A čo robil ďalších 10 mesiacov?
    Lion Topoľčany
    Som z toho jeleň. Robím S-kové. Tak mi povedali na poisťovni.List SA -to sú tie 2 mesiace, čo normálne pracoval, potom bol 7 mesiacov na pracáku a záver roka podnikal so stratou/list SB. Všetko ostatné mi počítač vyrátal O.K. aj to má všetko logiku, až na ten nedoplatok. V januári zarobil 75.000,- a zamestnávateľ odviedol 10% + 4% , ale z dielčieho VZ 47.475,-Sk /tak si to
    pamätám z prednášok-možno si to zle pamätám/ a teraz mi to vychádza, do tých 75.000,-/vrámci januára/ to musím "dodaniť" a tak je to aj s februárom.
    Preto tá otázka-načo je nám max.VZ, /jasne sa uvádza na všetkých portáloch zdravotných poisťovmní-pre rok 2007 51.822,-Sk/, keď v konečnom dôsledku človek platí omnoho viac?
    Teoretická otázka-ak človek teda za január 2006 zarobí 569700,-Sk, koľko musí odviesť do poisťovne?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Lion Topoľčany Pozri príspevok
    Teoretická otázka-ak človek teda za január 2006 zarobí 569700,-Sk, koľko musí odviesť do poisťovne?
    Do poisťovne musí odviesť rovnakú sumu ako keby tých 569700,- Sk zarobil za dva mesiace / tri mesiace / ... / celý rok.
    Lion Topoľčany
    endrju Pozri príspevok
    Do poisťovne musí odviesť rovnakú sumu ako keby tých 569700,- Sk zarobil za dva mesiace / tri mesiace / ... / celý rok.
    Oceňujem vysvetlenie -konečne "lopatistická" odpoveď.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Normálne som sa urazil, že moja odpoveď "KSENP" nebola dostatočne lopatistická. Príspevok č.6.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    endrju
    Do poisťovne musí odviesť rovnakú sumu ako keby tých 569700,- Sk zarobil za dva mesiace / tri mesiace / ... / celý rok.
    Upozorňujem, že v niektorých prípadoch výrok nemusí byť pravdivý. Napríklad, výrok nie je pravdivý vtedy, ak sa v priebehu roka zmení sadzba poistného.
    Lion Topoľčany
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Normálne som sa urazil, že moja odpoveď "KSENP" nebola dostatočne lopatistická. Príspevok č.6.

    Ale už sa nehnevajú...Pekný večer !

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Normálne som sa urazil, že moja odpoveď "KSENP" nebola dostatočne lopatistická. Príspevok č.6.
    Sudičky už dávno predpovedali takýto osud odkazom na témy s odpoveďami na otázky typu "KSENP".

    Podobná téma je aj o "kúsok vedľa".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.