Zavrieť

Porady

soľná jaskyňa

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Máte niekto skúsenosti so soľnou jaskyňou ? Oplatí sa tam ísť ?
Usporiadat
erybka erybka

erybka je offline (nepripojený) erybka

určite áno, moje kolegyne tam so svojimi deťmi chodia veľmi často a pochvaľujú si to. Treba to skúsiť
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
A kde chodia, lebo ja viem o Turč.tepliciach a o Sliači ? Kde je lepšie ?
0 0
dominika dominika

dominika je offline (nepripojený) dominika

My sme boli v Bystrianskej jaskyni v lete. Odporúčam.
Speleoterapia - nemocnica Dr. Roosevelta Banská Bystrica.
Majú desiatky rokov skúseností.
0 0
erybka erybka

erybka je offline (nepripojený) erybka

Tiež poznám na Sliači a v Turč. Tepliciach. Do Teplíc je to bližšie a myslím, že je to na približne rovnakej úrovni. Hlavne že to pomáha
0 0
la-dy la-dy

la-dy je offline (nepripojený) la-dy

oprava a vyroba calunneneho nabytku ...viac
Neni som si na 100% istý ale nejakú umelú teras nedávno otvorili aj v Piešťanoch.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Díky, už aj sa idem objednať do Teplíc. Idem s deťmi na prázdniny k našim do MT a tak to využijem.
0 0
Mimmi Mimmi

Mimmi je offline (nepripojený) Mimmi

V Bratislave je uz aj prva skolka - Habarka, kde vo februári spustaju prevadzku tzv. solnej izby pre ich deticky. Dufajme, ze sa to coskoro rozsíri aj v inych zariadeniach.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

soľnú jaskyňu otvorili už aj u nás v KE, ja som objednaná na teraz na piatok, takže po mojom pobyte v nej vám môžem porozprávať "svoje zážitky"
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tak, som si "odsedela" 5 sedení v soľnej jaskyni v T.Tepliciach. Steny sú zo soľných kvádrov, na podlahe soľná drť a na strope bola sádra vytvarovaná do ... neviem to nazvať, ale kvaple to neboli - sused má taký strop v chodbe. Neviem aký tam má byť vzduch, ale na to, že tam bola nainštalovaná klimatizácia o čerstvosti sa hovoriť vôbec nedalo. Možno ani zapnutá nebola ?! Moja mama je "postihnutá" hygienou /bývala hygienička/, tak sa aj patričným "tónom" spýtala obsluhujúcej kočky, či ten "vzduch" má byť taký, aký je. Na to, teda ďalšiu hodinku, čo sme tam pobudli ten vzduch bol podľa mňa taký aký má byť - fajný - osviežujúci. Keď nerátam chúdence malé detičky, ktoré tam mali problém vydržať 45 minút a patrične vrieskali, tak bolo celkom fajn. Tie sedenia potom nemali relaxačný účinok ale máličko stresujúci. Jedno asi 2 ročné bábo dostalo taký šok z toho prítmia, že muselo miestnosť opustiť. Ocko povedal, že už po 1 kúre sa mu dýchalo lepšie. Ja účinok zatiaľ posúdiť neviem, necítim sa ešte lepšie. Trápili ma pred pobytom prínosové dutiny a napriek liekom a jaskyni nie som ešte stále v poriadku. Sama som alergik na chlad atď. a moje detičky tiež bývajú často choré, takže uvidím v najbližších dňoch, mesiacoch aký bol účinok.
Napíšte niekto aké máte vy skúsenosti.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
a čo stojí také jedno sedenie?
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

v KE chcú stovečku za jedného dospeláka na hodinu, samotná kúra trvá 50 minút, máme sa teplo obliecť, dostaneme na nožky návleky, deku na prikrytie, bude tam hrať ezoterická hudba ... no som zvedavá ... po piatku napíšem viac
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ajacik
a čo stojí také jedno sedenie?
V T.Tepliciach dospelá os. 150,- /hod
dieťa od 5- neviem asi 12 rokov 90,-/hod
do 5 rokov zdarma

1 sedenie je 45 minút pri relaxačnej hudbe , počet ľudí v miestnosti 10, teda ležadiel polohovateľných, to bolo super. Ak budeš mať šťastie a budete partia prispôsobivých, tak si fakt oddýchneš
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
normálne nad tým začínam uvažovať. máme to 60 km a nie je to daleko.
ja sa pochválim, že som bola v Raj. Tepliciach. Je to teda vo vode, aby som bola presná. Vstupenka bola na dve hodiny. Je to luxusné. Obrovský bazén s teplou minerálnou vodou, sedačky v bazéne dookola, a do toho púštajú bublinky. Potom je tam druhý veľký bazén (taký zaujímavý tvar, aj s "podliezačkami") s chladnejšou vodou. tam sú na boku také vytvarované vaničky s čisto perličkovou masážou, vodné trysky a vodný vodopád.
Je to fakt super až na malú chybičku: vstupenka 350 sk na 2 hodiny aj s prezlečením.

ale inak je to tam krásne. dookola bazénov lehátka (podotýkam, že je to kryté), masáže, bar...
no ved viete. ale to nebolo robené pre slovenskú klientelu :-(
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ajačik, čos tam potom robila
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
3/4 hodinku som sa člapkala v teplom bazéne a potom som hupla do toho chladnejšieho. ale vyšla som odtiaľ ako znovuzrodená. bolo to super. potom malá prechádzka v parku, zmrzlina do ruky a romantika ako stvorená :p
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
To by som chcela zažiť, ale úfam, že sa mi to tiež podarí. To ti verím , že si si fajn oddýchla. Pamätám si dovolenku s mojim mužom bez detí pri mori pred pár rokmi. Tak som si neodýchla už dávno .... a po príchode som sa zapotila až až. Vykradli nám obchod a doma som našla stečenú pokazenú chladničku - úplný relax.
0 0
Daša Daša

Daša je offline (nepripojený) Daša

Soľná jaskyňa je určite super, ale z dlhodobého hľadiska má určite význam aj soľná fajka / doporučujem ľuďom a hlavne deťom, ktoré majú problémy s infektami dýchcích ciest, často kašľú, majú stmu alebo alergie/. Nie žeby som chcela robiť reklamu, nemám na tom žiadny osobný profit, ale mám veľmi dobrú aj osobnú skúsenosť. To by človek neveril, čo všetko má usadené na prieduškách. Dá sa bežne kúpiť v lekárni alebo v zdravotných potrebách a stojí od 1200 ,- Sk hore ale funguje 5 rokov.
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Ahojte,

ja tiež uvažujem o solnej jaskyni v Piešťanoch, nakoľko som z Trnavy. Mame dvoch chlapcov (2,5 rokov) a su neustale chori. Aj teraz maju zase silne nadchy. Ten starší je týždeň v škôlke a mesiac doma a popri tom blazinci robim učto. Je to na nervy. Veľmi by som uvitala, keby sa niekto ozval, kto už bol v PIešťanoch. U nas je len ten problem, že decká by asi (určite) nevydržali ticho sedieť a robili by cirkus. NO neviem, Tak pekný večer, Silvia
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Myslím, že od malých detí nemôžeš očakávať, že ti budú sedieť na ležadle celý čas. V T.Tepliciach sú vedierka a lopatky na presypávanie soľnej drte - ináč, robí to dobrý rámus. ... ale myslím, že väčšina z nás je tolerantná. Jedna mamička tam bola s asi 1,5 ročným bábom, ktoré nijako nemohla utíšiť, až sa chudera tak spotila od nervozity, že klimatizácia nestíhala a bol tam "fajn" ozón.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Zhodou okolností som dnes náhodou počula v rádii, že v Piešťanoch sa soľná jazkyňa ešte len teraz - budúci týžden ide otvárať. Treba si zavolať priamo SLK Piešťany a informovať sa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať