Zavrieť

Porady

soľná jaskyňa

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Máte niekto skúsenosti so soľnou jaskyňou ? Oplatí sa tam ísť ?
Usporiadat
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Má niekto kontakt, popr. otváracie hodiny na Solnu jaskynu v Bojniciach, hned na zaciatku Opatoviec ? Chcem zistit co je to zac. Hlinkovx, uz si tam teda skusila ist ?
0 0
crevice crevice

crevice je offline (nepripojený) crevice

Monica
Čítala som, že aj v Košiciach je soľná jaskyňa. Neviete náhodou že kde?
Ahojky, nahodou ja viem...Viem o viacerych ale treba si na jaskyne davat pozor!!!Original Solna jaskyna v Kosiciach je iba jedna!!! Ich stranka je www.solnajaskyna-ke.sk - maju certifikaty, hygienicke a ine potvrdenia, kde ine jaskyne asi tazko ziskaju. Len tak pre zaujimavost - viete z coho vyrabaju neoriginalne jaskyne? Nastiekaju na stenu polyuretan a posypu ho solou! A viete k comu Vam pomoze vdychovanie polyuretanu? K RAKOVINE!!!!! Takze pozor na jskyne, vzdy sa radsej popytajte ked idete na to, z coho je jaskyna vyrobena!!!!
0 0
crevice crevice

crevice je offline (nepripojený) crevice

Dolynka
Tá košická jaskyňa je podľa mňa len akási napodobenina. Radšej tam ani nechoďte. My sme boli a vyzerá to tam hrozne, len tak narýchlo porobené...
V Kosiciach je jaskyn viac, doporucujem navstevu na Letnej 40!!! stranka www.solnajaskyna-ke.sk a potom skus napisat ci aj toto je napodobnina...
0 0
crevice crevice

crevice je offline (nepripojený) crevice

vampik
Milí poradaci. Dnes som bola navštíviť tú solnú jaskyňu o ktorej som písala.Bola som tam aj so svojim trojročným synom,ktorý je alergik.Večer asi o hodinu po seanse sa nám obidvom tak spustilo z nosa,že že sa ešte do teraz predbehujeme vo fúkaní. Fakt to má účinnok. Vrele odporúčam. Ich stránka-
www.ngsolnajaskyna-ke.sk
Viete co je polyuretan? Tak si to pozrite na hore uvedenej adrese!!! Pozdravujem
0 0
vampik vampik

vampik je offline (nepripojený) vampik

Mila Crevice. Neviem z akeho titulu ideš ohovarat druhe jaskyne. Niečo za tym asi bude. Ja som bola navstivit obe a možem povedat,že každa je ina. Snad ale jedna mala poznamočka:Jaskyna NG Wellness system,ktoru ohovaraš ma certifikat EU a všetky atesty ktore ma mat. A ešte jedna poznamočka: Ked si si pozerala stranku www.ngsolnajaskyna-ke.sk asi si nevedomky prehliadla ocenenia,ktore dosiahla firma NG Wellness system.Odporučam TI si to prečitat ešte raz a snad to potom pochopiš.Netreba ohovarat to čo si nevidela a nevyskušala.
0 0
vampik vampik

vampik je offline (nepripojený) vampik

A ešte jedna vec. V živote som o tebe na porade nepočula. Jediny tvoj prispevok je ten,že ideš ohovarat druhych,asi nemaš ine problemy.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

Janca
Má niekto kontakt, popr. otváracie hodiny na Solnu jaskynu v Bojniciach, hned na zaciatku Opatoviec ? Chcem zistit co je to zac. Hlinkovx, uz si tam teda skusila ist ?
aj mna by to zaujimalo, vcera som chcela ist okolo, ze sa na to mrknem. ale nestihla som. neviete do kolkej je? chcela by som tam skocit tento tyzden.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

crevice
Viete co je polyuretan? Tak si to pozrite na hore uvedenej adrese!!! Pozdravujem
Crevice, ďakujem moc za upozornenie na polyuretán! Tiež nemám záujem ho vdychovať!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Heidy
Jeej a vraj 01.06. otvoria jaskynu aj na Dlhych dieloch, z cistej soli z Mrtveho mora, citala som na Zozname.sk www.solnajaskyna.info
L.Fullu asi sa na tomto cisle uz aj da objednat, ked ho maju napisane - 0903 21 4444.
Jaskyne sa v poslednej dobe "sypú" ako z vreca. Na Dlhých Dieloch má byť otvorená od dnešného dňa. (pôvodne bolo plánované otvorenie od 1.6., ako píše Heidy. Takže bratislavčania - skúste! Pre źilinčanov: aj v Považskom Chlmci má byť otvorená od 1.7. 2005 soľná jaskyňa. Vyskúšame a dáme vedieť.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Ja som mala v schránke leták o novej jaskyni v Blave-Lamači. Vstup 190 Sk a s letákom do 15.6. zľava 15%. TAkže asi je teraz čerstvo otvorená, pôjdem vyskúšať.
0 0
Jogobela Jogobela

Jogobela je offline (nepripojený) Jogobela

ahoj Luckasari, kde je prosím v Košiciach tá soľná jaskyňa??

Maja.
0 0
mirria mirria

mirria je offline (nepripojený) mirria

Ja som bola s malým v novootvorenej umelej jaskyni v Karlovke-BA, na L.Fullu 9. V noci mal také záchvaty kašľa a po vyše týždni sa nedal do kopy. Predtým bol preliečený antibiotikami. Tak neviem, či je to normálna reakcia, alebo tam zase niečo "nainhaloval". Má niekto aj takéto skúsenosti?
Inak cena 180,- Sk, permanentka 170 Sk/10 vstupov, dieťa do 6 rokov grátis.

Mirria
0 0
Heidy Heidy

Heidy je offline (nepripojený) Heidy

My tam tiez chodime s detmi, nemam pocit, ze by tam dieta malo nieco nainhalovat, jedine tak sol... mne zase lekarka povedala, ze to je dobre, ze sa nam spustili sople a malemu to fakt perfektne preslo :-) Ak ste boli po ATB tak to sa hovori "do mesiaca a do dna", zacarovany antibiotikovy kruh, kedy je imunita uplne rozbita.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tento mesiac otvorili soľnú baňu aj u nás v Starej Ľubovni. Bola som preskúmať - je to síce maličké , ale postačuje . Bolo tam super . Aj som si podriemala, bola som tam len ja sama , krásna ezoterická hudba hrala, svietili soľné lampy. Vstup 100,- na 45 minút. Reakciu som nemala žiadnu.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Bol niekto v tom Považskom Chlmci?
Fajn, chcem ísť do soľnej jaskyne - a povedzme, že si môžem vybrať kam. Na čo sa mám pýtať (zisťovať), aby som si si vybrala tú správnu? Že či je to pravá soľná jaskyňa alebo napodobenina? Jasne, že každý povie, že ta ich je tá práva. Dá sa podľa obrázkov zistiť, či je ten polyuretan alebo nie je?
PS. Dnes som v Trenčíne zbadala inzerát na soľnú čajovňu (to nie je preklep). Skúsim sa zajtra na to pozrieť bližšie, ale neverím tomu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mňa sa nikto nepytal, ale viem kde je v Košiciach jaskyňa, tak opdovedám: o jednej viem na Letnej ulici pri VUB,z druhej strany ako niekedy bola Jednota, druhá je niekde na Furči
MM
0 0
HRM HRM

HRM je offline (nepripojený) HRM

Aj v Dunajskej Lužnej (neďaleko BA - smer DS) nedávno jednu otvorili.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tweety
o jednej viem na Letnej ulici pri VUB,z druhej strany ako niekedy bola Jednota, druhá je niekde na Furči
MM
Na Slov.jednoty v KE vedľa NBS je na "malom bielom dome" (orientácia pre starších-sídlil tam SZM) je obrovský pútač na soľnú jaskyňu...takže asi aj tam bude.
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Poznam jaskynu v Ziline-Povazskom Chlmci. Podla mna je to ta najlepsia kombinacia pre dusu, relax a zdravie : sol a drevo. Vdychujes aerosol, ktory ma antibakterialne ucinky, formou mozno aj intenzivnejsie vykaslavanych hlienov sa odstranuju z tela bakterie za sucasnej podpory psychickej rovnovahy. Pocas sedenia urcite na teba "prejde" energia prirody, ktora tu je evidentna. To plati pravdaze nielen o jaskyni v Povazskom Chlmci. Sol z hlbky Zeme je uzasnym zdrojom energie. Haloterapia funguje, mam to na sebe odskusane. Niekolko tyzdnov vdaka pravidelnym navstevam jednej solnej jaskyne v BA po 6 rokoch nehltam antihistaminika, nepouzivam inhalacny sprej a som bez astmatickych zachvatov. Kedze som tiez "neveriaci Tomas" a potrebujem mat vsetko tak trochu racionalne dolozene, mam nastudovanu haloterapiu. Nemusis ju studovat, treba jej ucinky vyskusat. Podotykam: jedno sedenie=ziadne sedenie. Min. opakovanie 7-15x takmer denne, potom udrziavaci pobyt 1x za 7-14 dni= uzasna podpora imunitneho systemu.
0 0
MiroSJ MiroSJ

MiroSJ je offline (nepripojený) MiroSJ

Taký jeden postreh. Všimli ste si, že keď bolo na Slovensku otvorených len zopár jaskýň, že bolo všetko super? V médiách samé pozitívne informácie. Keď ich začalo zrazu pribúdať, niekomu to začalo vadiť a spustil mediálnu kampaň o tom, že nepomáhajú, ale skôr škodia? Soľné jaskyne sa stali reálnou silou na strane alternatívnej medicíny. Ľúto je mi to, že na miesto, aby sa spojili, niektoré sa vyhlasujú za pravé a pomali najlepšie vo vesmíre. Ja si myslím, že až na jeden prípad Košickej jaskyne, ktorú si jej majiteľ svojpomocne za pár korún postavil takmer na kolene z technickej soli sú všetky ostatné dobré (alebo povedzme "pravé"). Všetky materiály, ktoré ich stavitelia (zväčša poľské firmy) používajú sú v poriadku, ak samozrejme disponujú certifikátmi. Teda okrem rôznej soli, dreva, osvetlenia aj materiálov používaných ako imitácia stropu (polyuretán, polystyrén ...). V EÚ platia prísne predpisy a ani hygienici (hlavne v období po Markíze) by nepovolili otvoriť soľnú jaskyňu bez doložených dokladov. Ja by som si teda pri výbere jaskyne skôr všímal hygienické podmienky (čistota, prítomnosť zariadení na výmenu a dezinfekciu ovzdušia, toalety a umyvárky, jednorazové návleky...), prostredie (jeho vybavenosť), kvalitu personálu (či pozná svoju prácu, vie poradiť a má ľudský prístup), komplexnosť služieb (či ponúkajú napr. odbornú literatúru, iné spôsoby liečby soľou, ako je postarané o deti...).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať