Zavrieť

Porady

Kurzove rozdiely

Ked subjekt uctuje v jednoduchom uctovnictve a fakturuje do zahranicia v cudzej mene, ako sa zuctuju kurzove rozdiely pri uhrade faktury v penaznom denniku v slovenskych korunách?
Príklad: Príjem na bu 10.000,-czk, kurzový rozdiel je 50,-skk. Príjem v penažnom denníku zauctujem ako uhradu faktury podla sumy v skk z faktury do prijmov a kurzovy rozdiel internym dokladom zuctujem v nákladoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    KR sa v PD vlastne neúčtuje. Účtuje sa suma ktorá príde, alebo odíde z účtu podľa prepočtu kurzom NBS v daný deň (devízový účet) alebo bodľa kurzu banky (SK účet)
    KR sa vyrovnáva len v knihe DF / VF

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ak úhradu príjmaš na BU ktorý je vedený v cudzej mene, tak do PD zaúčtuješ
    10000 x kurz nbs v deň pripísania na účet. Kurzový rozdiel vysporiadaš len v KDF a neúčtuješ o ňom v PD

    Tánička je offline (nepripojený) Tánička

    Tánička
    Ako mám postupovať pri prevode peňažných prostriedkov z EUR účtu na SKK účet? Účtujem v JÚ.
    Aký kurz mám brať do úvahy?
    Napr. 14.05. som previedla 300 EUR z EUR účtu na SKK účet.
    1. zápis v PD výber z EUR účtu 300 EUR kurz NBS alebo kurzom banky, kde mám vedený účet? na PP
    2. zápis v PD vklad na SKK účet z PP 300 EUR prepočítaných kurzom NBS alebo banky, v ktorej mám vedený účet?
    3. čo potom s kurzovým rozdielom?
    Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tánička Pozri príspevok
    Ako mám postupovať pri prevode peňažných prostriedkov z EUR účtu na SKK účet? Účtujem v JÚ.
    Aký kurz mám brať do úvahy?
    Napr. 14.05. som previedla 300 EUR z EUR účtu na SKK účet.
    1. zápis v PD výber z EUR účtu 300 EUR kurz NBS alebo kurzom banky, kde mám vedený účet? na PP
    2. zápis v PD vklad na SKK účet z PP 300 EUR prepočítaných kurzom NBS alebo banky, v ktorej mám vedený účet?
    3. čo potom s kurzovým rozdielom?
    Ďakujem
    PRi prevode z EUR učtu na SKK učet berieš kurz komerčnej banky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.