Zavrieť

Porady

Zmluva na kratsi prac. čas-ako....

Už som predtym ziskavala informacie ohľadom pani-dôchodkyne , ktoru ideme zamestnat na kratsi prac. čas, ak by som však mohla poprosiť o doplnenie.
1) môže byť stanovena mzda hodinovo, t. j. v zmluve bude uvedene hruba mzda 190,-Skk na hodinu?
2) a zaroven, moze byť uzavreta zmluva na dobu určitu?
3) s dovolenkou keď robi cca 2x do tyzdne na 5 hodin, berie sa to tak že si zoberie 25 dni t.j. tym ze pracuje 2x do tyzdne sa to berie ze si vycerpala 5 dni, alebo 2 dni?
4) ma narok na gastrolisty? ked robi nad 4 hod. denne? (to že je dôchodkyna zrejme na to nema vplyv)
5) este jedna otazocka moze byt v zmluve uzatvorena aj sadzba 100,-SKK /hodinu v cistom? (myslim ta formulacia odmenovania v cistom)
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Andrea.S. Pozri príspevok
    Už som predtym ziskavala informacie ohľadom pani-dôchodkyne , ktoru ideme zamestnat na kratsi prac. čas, ak by som však mohla poprosiť o doplnenie.
    1) môže byť stanovena mzda hodinovo, t. j. v zmluve bude uvedene hruba mzda 190,-Skk na hodinu? ano
    2) a zaroven, moze byť uzavreta zmluva na dobu určitu? ano
    3) s dovolenkou keď robi cca 2x do tyzdne na 5 hodin, berie sa to tak že si zoberie 25 dni t.j. tym ze pracuje 2x do tyzdne sa to berie ze si vycerpala 5 dni, alebo 2 dni? vyčerpá si 2 dni ?...tak toto sa mi nezdá.
    4) ma narok na gastrolisty? ked robi nad 4 hod. denne? (to že je dôchodkyna zrejme na to nema vplyv) stravné sa poskytuje zamestnancovi ktorý odpracuje viac ako 4 hod., takže má nárok ak bude robiť 5 hodín.
    5) este jedna otazocka moze byt v zmluve uzatvorena aj sadzba 100,-SKK /hodinu v cistom? (myslim ta formulacia odmenovania v cistom) môže
    ďakujem
    Odpovede červeným.
    Ak som sa v niečom pomýlila, prosím opravte ma niekto.
    Naposledy upravil jamis : 14.06.07 at 12:58

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Nárok na stravné ma zamestnanec ak odpracuje 4 hodiny, ak nie je v kolektívnej zmluve stanovené inak.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Netka Pozri príspevok
    Nárok na stravné ma zamestnanec ak odpracuje 4 hodiny, ak nie je v kolektívnej zmluve stanovené inak.
    Prepáč, ale už som sa opravila.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Netka Pozri príspevok
    Aha, no si sme písali súčasne. Nevadí aspoň sme si to zoplakovali.
    A ako to vidíš s tou dovolenkou ?

    Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

    Andrea.S.
    ešte jedna vec ma niekto už vypracovanú takúto zmluvu na kratší prac. čas? myslim formulár?

    dikes

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    jamis Pozri príspevok
    A ako to vidíš s tou dovolenkou ?
    Aj ja by som rada vedela ako je to s dovolenkou pri kratsom PČ.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    uz to tu bolo rozoberane s tou dovolenkou pri skratenom pracovnom case....

    dam ti priklad:

    mas zmluvu na skrateny pracovny uvazok na 5 hodín týždenne a 5 dni v tyzdni (to znamena ze pri pravidelne rozvrhnutom pracovnom case kazdy den odpracujes hodinu). Na dovolenku mas narok ako kazdy iny zamestnanec, len u teba to bude tak ze dovolenka bude zodpovedat tvojemu pracovnemu casu. 1Dovolenka =1den s 1hodinovym pracovnym casom .....

    ..je to uz zrozumitelnejsie? dufam, ze som sa nevyjadrila jak "madar" :-)

    Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

    Andrea.S.
    dikes tomu rozumiem a ked robi 2*do tyzdne a zoberie si dovolenku cely tyzden, cize plati ze ma vycerpanu dovolenku 2 dni?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Andrea.S. Pozri príspevok
    dikes tomu rozumiem a ked robi 2*do tyzdne a zoberie si dovolenku cely tyzden, cize plati ze ma vycerpanu dovolenku 2 dni?
    Áno, má vyčerpané 2 dni dovolenky a zároveň aj celý týždeň dovolenky. V jej prípade sa pod týždňom dovolenky rozumejú 2 dni (lebo má 2-dňový pracovný týždeň).
    Už to tu bolo riešené veľa krát, skús si to pohľadať. Sú tam podrobné vysvetlenia aj s prepočtami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.