Zavrieť

Porady

Výplatná páska - Nevypísanie sviatkov

Dobrý deň,

Mám otázku k mojej výplatnej páske.

Za mesiac Máj som odpracoval 21 dní + 2 sviatky po 4 hodiny, čiže 168 hodín + 2 sviatky po 4 hodiny/8/ + počas prac dní som nadčasoval za celý mesiac + vsetky Soboty spolu 24,5 hodiny
Na výplatnej páske mám uvedené :

Odpracované dni:21

Odpracované hodiny:168
Nadčasové hodiny 24,5
PLATENÉ sviatky: 1
PLATENÉ sviatky: 8 - Hodiny
Odpracované sviatky:1
Odpracované sviatky:8 - Hodiny
odpracované dni celkom:23
Odpracované hodiny celkom:208,5 ASI - /168 /norm prac doba/+24,5/nadčasy/+8/nadčas za sviatok/+8/asipriplatok sviatok/ tak mi to vychadza že by to bole spravne a sedelo by to
Mzda za odprac sviatky: určitá suma
Mzdové zvýhodnenie za odprac sviatky:určitá suma
Mzda za prácu načas:určitá suma
Mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas:určitá suma

Po telefonickom oboznámení od pani čo má na starosti mzdy som sa dozvedel nasledovné:
1./Nemusím sa báť zaplatení sviatky som mal ako každý iný čiže 8 hodin podla zakona ci som alebo nie som v praci + 4 hodiny co som bol v praci ako nadčas + 4 hodiny priplatok sviatok ako bonus ze som prisiel do prace.
2./a teraz k jednotlivym bodom- uvedené načasové hodiny su preto 24,5 že tých 8 co som robil v sviatok je ako mzda za pracu vo sviatok + zvyhodnenie za pracu vo sviatok - to je ten priplatok
uvedené platene sviatky 1 namiesto 2 co bol v maji a pracoval som je to preto lebo lebo som bol v praci a rata sa ako 1 a hodin 8 to je tych 4 za jeden a 4 za druhy sviatok a 1 den a 8 hodin odpracovanych tiež pretpo lebo je to v mzdovom zvyhodnenie uvedené že je to novy formular a uvádza sa to tak.
Lenže pre mna ako laika by bolo naj aby bolo na vyplatnej paske to co si pisem do dochadzky cize 168 + 32,5 hodin nadcas/ z toho 4 a 4 hodiny v sviatok + 4 a 4 hodiny priplatok sviatok/
V odpracovanych dni celkom je 23 co je v poriadku 21 normalne + 2 dni sviatkya celkovo hodiny 208,5 tiez sedi cize mzdarka asi ratal vsetky hodiny len preco to neni laicky napisane že 2 dbi platney sviatok a 16 hodin ze vraj preto ze som odpracoval a bla bla tak neviem

Viete mi poradit niekto ci je vyplatna paska spravne spravena?

dakujem

a este nieco ak mam priklad odpracovane 2 soboty ako nadcas 4 hodiny a dalsi sviatok som poviny si vybrat Nahradne volno cize 4+4 za soboty a 4+4priplatok za sviatok automaticky sa mi skrta priplatok za sviatok zoberiem nahradne volno ale z tych 12+4priplatok mi ostane 4 hoidny nadcas lebo 8 som si vybral ako Nvolno a tych 4 priplatok sa rusi, je to spravne?

dakujem este raz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Neviem či správne chápem jadro problému. No pokúsim sa odpovedať podľa svojho názoru /keďže som riešila podobný problém/.
    Za sviatok patrí náhrada mzdy/pokiaľ pripadá na pracovný deň §122 ods. 3/. Ak je však tento sviatok odpracovaný namiesto náhrady mzdy patrí dosiahnutá mzda + mzdové zvýhodnenie. Polopate: Ak niekto pracuje vo sviatok dostane zaplatené iba o príplatok /50%/ viac ako ten ktorý vo sviatok nepracuje. Takže nemôže byť súčasne zaplatený sviatok aj odpracované hodiny vo sviatok+príplatok.
    Buď-alebo.

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    Vie mi niekto poradiť?, myslím že je to v poriadku, mzda a hodiny mi vychádzajú, len preco tie platene hodiny za sviatky su uvedene ako mzdove zvyhodnenie, dakujem

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Clone1 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť?, myslím že je to v poriadku, mzda a hodiny mi vychádzajú, len preco tie platene hodiny za sviatky su uvedene ako mzdove zvyhodnenie, dakujem
    Máš tam určitú sumu za odpracované hodiny za sviatky a mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok, čo je vlastne príplatok za sviatok.
    Takisto pri nadčasovej práci máš mzdu za odpracované hodiny aj mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas - príslušné percento.

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    čiže je to vlastne v poriadku, len je výpl páska vypísaná po novom - pre mňa nechápajúcom pojme?
    ďakujem

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    Je teda všetko v poriadku a nemusím sa strachovař, či som nebol ukrátený o časť výplaty?

    ďakujem

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    dobry den, vie mi aspon niekto seriozne odpovedat na predosle 2 otazky?
    dakujem velmi pekne

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Podľa môjho názoru /a predchádzajúceho vysvetlenia/ je to O.K.
    Máš zaplatený odpracovaný čas vo sviatok s príslušným mzdovým zvýhodnením. Preto ti chýbajú hodiny za sviatok /náhrada za neodpracovaný sviatok/.

    Výplatná páska - Nevypísanie sviatkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.