Zavrieť

Porady

Dotácia z SFRB

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohľadom dotácie z SFRB, pozeral som si ich stránku ale som s toho dosť zmätený vedeli by ste mi poradiť ako by som mal začať ak chcem podať žiadosť o dotáciu a kedy by som mal podať žiadosť a aké dokumenty potrebujem. Ak ešte viete niečo bližšie prosím o radu. Vopred vám veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    stačí kliknúť na :http://www.sfrb.sk/kontakty.html a dozvieš sa čo pre začiatok. Na tejto stránke si klikni ďalej vľavo hore na adresáre mestských alebo krajských úradov, kde je zoznam pracovníkov čo ti poradia a dajú formuláre . Ja som postupovala rovnako. Zašla na úrad /vtedy ešte okresný/, zozbierala doklady, ktoré potrebuješ / hromadu/ atď atď.

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    dakujem ti a chcem sa spýtať ako si dopadla aj si dostala niečo. napr. ked dostaneš milion koľko je nenavratnej pôžičky s toho.

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Uver sme dostali 07/2006, ziadali sme on hned v 01/2006.
    Takze pre zaciatok si priprav projekt, rozpocet stavby (potvrdeny rozpoctarom). Rozpocet zbytocne nenavysuj o svietidla, krb a pod. je to nadstandard a na to nemozes pouzit peniaze zo SFRB. A zozen si stavebny dozor s okruhlou peciatkou (bude peciatkovat faktury, ktore budes nosit na SFRB a odtial do banky).
    Vyplnis ziadost,treba potvrdenia o prijme aj rucitelia.(tlaciva ti daju na SFRB) Dokladali sme k ziadosti sobasny list, ofotene obcianske, ak maju rucitelia malolete deti dolozit rodne listy, suhlas manzelky-la o ruceni overeny notarom.
    Na ucet zozen k 01/2008 20% vlastných prostriedkov z vysky rozpoctu stavby.
    Ziadost toho roku uz nepodavaj, po prve prostriedky su uz na tento rok minute, a po druhe nevybavene ziadosti neprechadzaju do dalsieho roka (musel by si to papierovanie absolvovat zas).
    Jednoducho to funguje ako vsade na uradoch, co najviac papierov, suhlasov a podpisov
    Uz ma nic nenapada, ak tak sa pytaj.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    12spidy Pozri príspevok
    dakujem ti a chcem sa spýtať ako si dopadla aj si dostala niečo. napr. ked dostaneš milion koľko je nenavratnej pôžičky s toho.

    ako som dopadla ? Ja som žiadala cca pred 5 rokmi, ale ja som požiadala v októbri a peniaze na účte som mala už v marci. Vtedy dávali šesťsto tisíc.
    dostala som ich, ale nenávratnú nemám ani korunu. Ale to sa stále mení.
    Choď za prac. ŠFRB, mrkni na internet a najnovšie informácie, koľko dávajú
    podmienky , kedy dávajú nenávratnú podporu tam zistíš. Chvalabohu, my sme robili samostatnú bytovú jednotku v RD /podkrovné bývanie/, bývame v nej už štyri roky. Máme za sebou aj záložnú zmluvu. Už len splácam 30 rokov po 2.728,- Sk.

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    dakujem Vám obom za odpovede super ste mi pomohli už sa len musím do toho pustiť ešte raz veľmi pekne dakujem a ked niečo nebudem vedieť sa ozvem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.