Zavrieť

Porady

uhrada v cudzej mene

potrebujem pomoct s jednou uhradou, uhradzali sme za tovar ale nie s nasho podnikat. uctu ale z uctu, ktory si vytvoril majitel na svoje meno v inej banke, mam doklad o vklade na ucet v cudzej mene a taktiez prikaz na uhradu +avizo o zahranicnej platbe a aj vypis z uctu,
najprv zapisem do PD prijem do pokladne, ale ja neviem valutovu pokladnu, tak ako? prepocitat to na Skk a potom urobim uhradu faktury v zahranicnej mene a dam odkaz na doklady ktore mam, bude to takto v poriadku? bol by rozdiel v zauctovani keby sa jednalo o devizovy ucet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    To asi nie je podnikateľský účet, že? Ja by som to dala výdaj v hotovosti z pokladne podnikateľovi a na faktúru by som napísala, že to bolo platene súkromným účtom podnikateľa.
    Ale v takomto prípade musíš viesť valutovú pokladňu. Neviem aký máš ty softver. V alfe si to nahodím v cudzej mene a zadám kurz a ono mi to prepočíta na slovenské koruny. V peňažnom denníku to musíš mať vedené (prepočítane ) v slovenských korunách. Ale jenotlivé pokladne môžu byť v cudzej mene.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    .... ale tie valuty treba najskôr kúpiť - a asi tomu sa chcel pán podnikateľ vyhnúť, keď on valuty má (vlastné)...

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    no ono to bolo trochu inac dany tovar platil ani nie veduci, chcel pomoct priatelovi cize on si len vytvoril ucet vlozili sa peniaze zaplatil fakturu a ucet sa opat zrusil

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    ano dam to vklad podnikatela do pokladne v cudzej mene a potom to dam uhradit s odkazom na uhradu so sukromneho uctu podnikatela

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    uz by som len potrebovala vediet ako sa taka valutova pokladna vedie, viem akurat ze koncom roka sa robi prepocet cez NBS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.