Zavrieť

Porady

Pedagogická spôsobilosť učiteľov stredných škôl v zmysle Vyhlášky č. 41/96 v znení

Dobrý deň,
chcela by som radu. Som učiteľkou na strednej škole. Vyučujem odborné elektro odbory. Môj zamestnávateľ ma zaradil do 9. triedy, vzhľadom k tomu, že vraj nespĺňam kvalifikačné predpoklady. ( Vo vyhláške sa hovorí, že musím mať vzdelanie odborné v odboroch elektrotechniky(.-
Mám nasledovné vzdelanie:
l. Vyučená + maturita v odbore mechanik elektronik
2. bakalárske štúdium v odbore majster odbornej výchovy
3. magisterské štúdium na UKF odbor : technická výchova.
Mám 5 rokov praxe.
Prosím poraďte mi, že som zaradená správne ?
Ďakujem Mária
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Podľa môjho názoru by si mala mať inžinierske vysokoškolské vzdelanie na Elektrotechnickej fakulte + pedagogické minimum, aby si mohla pôsobiť ako učiteľka odborných elektrotechnických predmetov. Predmet Technická výchova sa vyučuje na základných školách - takže toto vzdelanie ti zrejme neuznali.(Pokiaľ by si učila Technickú výchovu na ZŠ, bola by si kvalifikovaná. Takisto by si bola kvalifikovaná, ak by si pôsobila ako majster odbornej výchov v oblasti elektro. ) Ja mám napríklad Vysokú školu ekonomickú + DPŠ a bola som spôsobilá na vyučovanie odborných ekonomických predmetov. Pokiaľ viem, v nejakej vyhláške existoval taký zoznam, na ktoré predmety aká škola sa uznáva. Ja som pôsobila na Hotelovej akadémii a tiež sme mali problém so zaraďovaním kolegov , ktorí učili odborné gastronomické predmety. Už dávno nepôsobím v školstve, takže mohlo sa niečo zmeniť. Viem, že pri zaraďovaní vznikali problémy, takisto s uznávaním praxe pre ľudí, ktorí prichádzali z praxe.

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    V 41/96 je príloha, podľa ktorej sa určujú predpoklady na kvalifikáciu vyučovaných predmetov, sú tam vypísané školy a odbory pre vyučovanie toho-ktorého predmetu. Ak tam nie je ten tvoj, musia ťa brať ako nekvalifikovanú, v tom prípade si zaradená správne

    zuzkaka je offline (nepripojený) zuzkaka

    zuzkaka
    ja sa chcem spytat. Mam ukoncenu VS pedagogicku - vychovavatelstvo so specializaciou emoc a socialne narusenych, momentalne si dokoncujem rigo a moja otazka znie, ci mozem ucit vychovne predmety na strednej skole v odbore socialno - vychovny pracovnik a ci potrebujem pedagogicke minimum, nakolko mam statnicu zo specialnej pedagogiky a mam len absolvovane predmety z didaktiky (statnicu nemam)

    Pedagogická spôsobilosť učiteľov stredných škôl v zmysle Vyhlášky č. 41/96 v znení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.