Zavrieť

Porady

Preúčtovanie preddavku

Odberateľ nám dal dosť značný preddavok. Nie je to presne určené na danú faktúru, je to preddavok na ďalšie odbery, chcela by som sa opýtať ako to mám zaúčtovať PPD 211xx/324xx a následne ID 324xx/311xx(dané faktúry)?
Na ID stačí dať rozúčtovanie preddavku, alebo tam musia ísť aj iné účty.
Z akým dátumom dám rozúčtovací ID?
Môžem to zaúčtovať len na základe preddavku,
alebo daný ID (rozúčtovanie) musím dať potvrdiť odberateľovi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MIRKA111 Pozri príspevok
    Odberateľ nám dal dosť značný preddavok. Nie je to presne určené na danú faktúru, je to preddavok na ďalšie odbery, chcela by som sa opýtať ako to mám zaúčtovať PPD 211xx/324xx a následne ID 324xx/311xx(dané faktúry)?
    Na ID stačí dať rozúčtovanie preddavku, alebo tam musia ísť aj iné účty.
    Z akým dátumom dám rozúčtovací ID?
    Môžem to zaúčtovať len na základe preddavku,
    alebo daný ID (rozúčtovanie) musím dať potvrdiť odberateľovi?
    Ak si platiteľom dph, tak do 15 dni od prijatia zálohy si mala povinnosť vystaviť doklad na účely odvodu dph.
    Ak tá záloha je na viac odberov, tak cez ID rozúčtuj zálohy ku konkrétnym faktúram. Ale daj vedieť písomne aj odberateľovi, že ktoré faktúry si "uhradila" z tej zálohy.

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Do patnástich dní mal taký odber, tak som to stihla, nevadí, že je to rozrátané na viacero faktúr?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MIRKA111 Pozri príspevok
    Do patnástich dní mal taký odber, tak som to stihla, nevadí, že je to rozrátané na viacero faktúr?
    AK ten odber bol v nižšej sume ako prijatý preddavok tak vadí, že si nevystavila doklad na celú sumu preddavku. Ak odber zodpovedal celkovej výške preddavku, a bolo to ddo 15 dni tak potom to nevadí.

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Zodpovedalo to celkovej výške, ale môžem ten ID zaúčtovať, tak ako som to rozpísala na začiatku.
    PS: Ďakujem

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Po zaúčtovaní mi zostal na 324 xx kurzový rozdiel, môžem ho zaúčtovať na kurzové rozdiely, alebo sa to robí nejakým iným spôsobom?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Mám dilemu...

    Jeden náš "drahý" veľkoodberateľ si pri úhrade faktúr odpočítava svoje faktúry (letáky, bonusy a pod.) a takto zasiela výslednú sumu.
    Lenže sa stalo, že my s určitou faktúrou nesúhlasíme (bohužiaľ faktúra sa mi dostala do rúk až po tom, čo bola strhnutá čiastka z účtu).
    Teraz mám zaslať späť faktúru s odôvodnením a dať zaplatenú sumu na 314-tku, alebo zaúčtovať riadne faktúru a čakať na dobropis? Ak by som dala na 314, tak by mi museli ale znovu vyúčtovať DPH ako prijatý preddavok.
    Poradíte?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gabi03 Pozri príspevok
    Mám dilemu...

    Jeden náš "drahý" veľkoodberateľ si pri úhrade faktúr odpočítava svoje faktúry (letáky, bonusy a pod.) a takto zasiela výslednú sumu.
    Lenže sa stalo, že my s určitou faktúrou nesúhlasíme (bohužiaľ faktúra sa mi dostala do rúk až po tom, čo bola strhnutá čiastka z účtu).
    Teraz mám zaslať späť faktúru s odôvodnením a dať zaplatenú sumu na 314-tku, alebo zaúčtovať riadne faktúru a čakať na dobropis? Ak by som dala na 314, tak by mi museli ale znovu vyúčtovať DPH ako prijatý preddavok.
    Poradíte?
    Zaúčtovať faktúru a čakať na jej dobropisovanie.

    Preúčtovanie preddavku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.