Zavrieť

Porady

RZZP a SZČO

Môžte mi prosím poradiť?
Ako mám postupovať pri vypĺňaní ročného zúčtovania ak:
živnostník v januári bol PN (dávam to do oddielu V.?),
za mesiace február -máj zaplatil miesto 966,- Sk len 960,- Sk,
ostatné mesiace (jún-december) zaplatil 966,- Sk, t.j. do oddielu III p.26 vpíšem sumu 10602,- Sk taktiež si túto sumu odrátal od základu dane z príjmov FO (teda by to malo byť v p.28?), ale ako potom vypíšem VI. oddiel? a čo s týmy 24,- Sk, ktoré neuhradil poisťovni?
Znie to trošku komplikovane, ale ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak poberal nemocenské, kalendárne dni PN sa zapíšu do V.oddielu. V p.26 budú preddavky, ktoré zaplatil za rok 2006 (10602,-). Ak si to uplatnil aj v nákladoch, tak tá suma ide aj do r.28.
    Ak VZ v p.29 je aspoň 82800, VI.oddiel netreba vypisovať. Ak je menej, tak v januári bude v p.41 počet dní, kedy nepoberal nemocenké (31-dni v januári v V.oddieli), p. 42 6900/31xp.41, ostatné mesiace v p.41 počty dní v mesiaci, v p.42 6900 Sk - všetko za predpokladu, že sa na neho nevzťahuje nižšia minimála mzda (nie je invalidný).
    To čo neuhradil na preddavkoch sa v RZZP vyrovná.

    VanBasco je offline (nepripojený) VanBasco

    VanBasco
    Do 31.7.2006 som bol evidovaný na úrade práce. Od. 1.8.2006 som bol zamestnaný 7 mesiacov do 28. februára 2007, môj hrubý mesačný prijem bol 26.000,-Sk. Okrem toho som bol v r. 2006 aj stále som konateľ a spoločník v s.r.o. bez pracovnej zmluvy. t. j. bez príjmu z tejto činnosti.
    Musím podať RZZP? Ak áno, neni tu niekde vzor vyplneného tlačiva pre takýto prípad. Poraďte mi.
    Ďakujem veľmi pekne.
    VanBasco

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    VanBasco Pozri príspevok
    Do 31.7.2006 som bol evidovaný na úrade práce. Od. 1.8.2006 som bol zamestnaný 7 mesiacov do 28. februára 2007, môj hrubý mesačný prijem bol 26.000,-Sk. Okrem toho som bol v r. 2006 aj stále som konateľ a spoločník v s.r.o. bez pracovnej zmluvy. t. j. bez príjmu z tejto činnosti.
    Musím podať RZZP? Ak áno, neni tu niekde vzor vyplneného tlačiva pre takýto prípad. Poraďte mi.
    Ďakujem veľmi pekne.
    VanBasco
    Netreba podávať RZZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.