Zavrieť

Porady

Kupa PC

Prosím o radu,ako má vyzerať kupno predajná zmluva medzi podnikateľom a súkromnou osobou pri kúpe počítača.A tiež by som potrebovala vedieť,či osoba zamestnaná na TPP a má občas príjem na dohodu(ročne cca do 6000)musí podať daňové priznanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Emma
    Prosím o radu,ako má vyzerať kupno predajná zmluva medzi podnikateľom a súkromnou osobou pri kúpe počítača.A tiež by som potrebovala vedieť,či osoba zamestnaná na TPP a má občas príjem na dohodu(ročne cca do 6000)musí podať daňové priznanie.
    Môžem prilepiť jednu, čo mám. Môžte sa k nej aj vyjadriť, možno jej niečo chýba. Ak pracoval na dohodu, zrejme mal príjem podľa § 5 a tam mu zrážali preddavky na daň, nie? Nech požiada svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie a pripojí aj potvrdenie od zamestnávateľa u ktorého pracoval na dohodu. Mimochodom výraz kúpno-predajná zmluva nie je správny, obchodný zákonník pozná iba kúpnu zmluvu.

    karbanová je offline (nepripojený) karbanová

    karbanová
    Kupno predajná zmluva musí obsahovať popis predmetu predaja, názov predávajúceho a kupujúceho , stav predmetu a kúpnu cenu. Dátum predaja , dátum prevzatia predmetu a spôsob finančného vysporiadania medzi kupujúcim a predávajúcim.

    Pokiaľ sa dosiahne príjem v r.2004 len zo ZČ t.j. aj z dohody nemusí podať DP ale požiadať zamestnavateľa o ročné vysporiadanie dane.t.j. z dohody prinesie potvrdenie o príjme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.