Zavrieť

Porady

Pomôžte

Vedel by mi niekto vysvetliť nasledovné pozitívne výsledky krvi : Adenovir.3 F IgG 1:10 , CHl.trachom.IF IgG 1 : 100, Her.simplex 1 IF IgG 1: 100 , Her.simplex 2 IF IgG 1: 100, Osypky IF IgG 1:10, VZV IF HP IgA, HP IgG ? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Maňuša, k tvojim výsledkom je ťažké vyjadriť sa, pretože nie je zrejmé akou metódou boli robené, či boli robené komplementfixačnou reakciou alebo inou, záleží od laboratória, kde boli robené a aké medzinárodné jednotky používajú.
    Čo je dôležité pre Teba vedieť, to je že v tvojich výsledkoch sa často objavuje IgG a to vo všeobecnosti hovorí, že tieto ochorenia si už v minulosti prekonala. IgG je najpočetnejší a hlavný typ protilátky v ľudskom tele. Tie hodnoty to je vlastne titer protilátok v tele. Naopak prítomnosť IgA protilátok je potvrdenie akútnej infekcie, ak je IgA veľmi nízke svedčí to o oslabenej imunite ale úplným markerom akútnej infekcie je IgM.
    Čiže vyšetrenia boli robené na adenovíry, chlamídie trachomatis, herpes simplex typ 1 a 2, osýpky, VZV - Varicela zoster vírus (pásový opar). Pri varcelle mi i tak chýba či je nález negatívny alebo pozitívny.
    Čiže veľmi laické vysvetlenie.

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    ludmilla Pozri príspevok
    Maňuša, k tvojim výsledkom je ťažké vyjadriť sa, pretože nie je zrejmé akou metódou boli robené, či boli robené komplementfixačnou reakciou alebo inou, záleží od laboratória, kde boli robené a aké medzinárodné jednotky používajú.
    Čo je dôležité pre Teba vedieť, to je že v tvojich výsledkoch sa často objavuje IgG a to vo všeobecnosti hovorí, že tieto ochorenia si už v minulosti prekonala. IgG je najpočetnejší a hlavný typ protilátky v ľudskom tele. Tie hodnoty to je vlastne titer protilátok v tele. Naopak prítomnosť IgA protilátok je potvrdenie akútnej infekcie, ak je IgA veľmi nízke svedčí to o oslabenej imunite ale úplným markerom akútnej infekcie je IgM.
    Čiže vyšetrenia boli robené na adenovíry, chlamídie trachomatis, herpes simplex typ 1 a 2, osýpky, VZV - Varicela zoster vírus (pásový opar). Pri varcelle mi i tak chýba či je nález negatívny alebo pozitívny.
    Čiže veľmi laické vysvetlenie.
    VZV IF - pozitívne, testy boli robené z krvi Oftalmologicky profil - serum ,takto to mám napísané. Teda ako tomu rozumiem to IgG tzn.,že to ochorenie som prekonala bez toho aby som sa liečila ? Všetky vyšetrenia súvisia s mojou diagnozou " idiopatická žihľavka ".

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    ludmilla Pozri príspevok
    Maňuša, k tvojim výsledkom je ťažké vyjadriť sa, pretože nie je zrejmé akou metódou boli robené, či boli robené komplementfixačnou reakciou alebo inou, záleží od laboratória, kde boli robené a aké medzinárodné jednotky používajú.
    Čo je dôležité pre Teba vedieť, to je že v tvojich výsledkoch sa často objavuje IgG a to vo všeobecnosti hovorí, že tieto ochorenia si už v minulosti prekonala. IgG je najpočetnejší a hlavný typ protilátky v ľudskom tele. Tie hodnoty to je vlastne titer protilátok v tele. Naopak prítomnosť IgA protilátok je potvrdenie akútnej infekcie, ak je IgA veľmi nízke svedčí to o oslabenej imunite ale úplným markerom akútnej infekcie je IgM.
    Čiže vyšetrenia boli robené na adenovíry, chlamídie trachomatis, herpes simplex typ 1 a 2, osýpky, VZV - Varicela zoster vírus (pásový opar). Pri varcelle mi i tak chýba či je nález negatívny alebo pozitívny.
    Čiže veľmi laické vysvetlenie.
    Mohla by si mi jednoducho vysvetliť čo znamená keď mi v tele objavili protilátky ? Ďakujem veľmi pekne.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Protilátky vznikajú všeobecne ako prejav obrany organizmu. Človek si začne vytvárať protilátky, keď príde do kontaktu s nejakou cudzorodou látkou. Alebo druhá možnosť vznikajú ako odpoveď na vakcináciu.

    Querk je offline (nepripojený) Querk

    Querk
    Takze po poriadku.
    Kazda bunka // bakteria, virus // ma na sebe takzvany antigen. Antigen je polopate akisi obciansky preukaz. Kazda bakteria alebo virus ma ini antigen.
    no.
    a na kazdy antigen vznika protilatka, ktora antigen obali, tim sa bakteria bud rozpusti, alebo sa zviditelni pre bielu krvinku ktora pohlcuje bakterie tzv.: monocyty.

    to ze ti v tele nasli protiladky nemusi byt az take tragicke.


    moze to znamenat ze si prisla do kontaktu z urcitim antigenom // bakteriou //.
    ale to moze aj samozrejme znamenat ze tam ten antigen je...

    a mimochodom. herpes simplex ma kazdy, sak kto niekedy nemal opar.?

    ps.: nemaj obavy doktorka to vyriesi
    mmne tiež diagnostikovali žihľavku... podľa môjej dermatologičky mám a podľa môjho obvodného lekára nemám. tak behám každý deň od lekára k lekárovi a každý si hovorí to svoje. dostala som liek Aerius, ale neviem či mi pomáha. bolí ma žalúdok ak niečo zjem (z tej diéty, ktorú mi prikázali), som stále unavená a tie výsevi sú veľkosti predlaktia. podľa mojej dermatologičky už nastalo mierne zlepšienie. škoda, že ja som iného názoru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.