Zavrieť

Porady

Aký kurz použiť?

Naša firma má zriadené účty v Litve. Je tam zriadený bežný účet USD, EUR a LTL. Chcem sa spýtať, aký kurz použijem pri prevode/presune/ prostriedkov z USD účtu na účet vedený v LTL, prípadne EUR. Neviem, či som to napísala dosť polopaticky, píšem tu do porady prvýkrát.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    V deň prevodu USD z dev. účtu použijete kurz NBS, a v deň pripísania
    EUR alebo LTL z tohto prevodu USD použijte znova kurz NBS. Rozdiel z tohto "krížového obchodu" bude Váš riadny daň. náklad alebo daň. výnos, ktorý zaúčtujete na 563 resp.663.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ešte poznamenám, ak by sme sa dobre nepochopili, že treba sa riadiť výpisom z banky t.j. prepočítať kurzom NBS v deň creditu /prírastku/ resp. v deň debetu /úbytku/ na dev. účte.

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    Hmm, pochopila som. Myslela som, že budem používať komerčný kurz banky v Litve al. že najprv spravím kurz, napr. USD-LTL/kurzom NB Litva/ a potom LTL-SKK/kurzom NBS/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.