Zavrieť

Porady

porušenie liečebného režimu

Prosim o radu.

Zamestnanec na PN nebol zastihnuty v prvych troch dnoch PN na adrese
svojho bydliska, ani sa svojom mobilnom telefone. V piaty den PN mal smolu a videli ho ako predava v stanku na trhovisku. PN trva osem dni.
Doslo k poruseniu liecebneho rezimu. Moze sa jeho obchodovanie pocas PN
povazovat aj za porusenie pracovnej discipliny? § 81 ZP? Chceli by sme ukoncit pracovny pomer, nakolko jeho vedlajsie aktivity uz nie raz narusili
nas proces vyroby.

Dakujem za radu. Ak ste mali nieco podobne, napiste ako ste to riesili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M&G je offline (nepripojený) M&G

    M&G
    U nás sa tiež zamestnanec nezdržiaval na mieste, ktoré nahlásil ako miesto, kde bude počas PN. Lenže ako mu to môžeme dokázať? Nijak. POsielala som potom list do SP, aby ho skontrolovali. Trvalo to asi mesiac, kým mi napísali, že tá adresa ani neexistuje .-). Tak sa skontaktovali myslím s jeho lekárkou a naďalej sa to rieši. A môj názor znie, že je to hrubé porušne PD.

    AnanasX je offline (nepripojený) AnanasX

    AnanasX
    Dakujem za názor. Zda sa to vsak zamotane. Uz len dufat, ze sa dohodne na ukonceni PP. Alebo cakat na najblizsi priestupok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nestačí nečinne čakať na ďalšie porušenie pracovnej disciplíny, je potrebné terajšie porušenie zamestnancovi oznámiť, oznámiť mu prípadné ďalšie sankcie pri opätovnom porušení.

    porušenie liečebného režimu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.