Zavrieť

Porady

Vymeriavaci zaklad

Chcela by som sa opytat, ako postupovat v tomto pripade.
Mame zamestnanca, ktory nastupil na HPP 23. maja 2007. Od 26. maja sa stal praceneschopnym. Kedze som chcela dodrzat lehotu na odovzdanie tlaciva ziadosti o nemocenske, odovzdala som ho 4.6.2007 na socialku. Do vymeriavacieho zakladu som uviedla sumu odpracovanych hodin (v celku 3 dni) nasobenu 55, - sadzbou na hodinu. Neuviedla som tam vsak prémie, pretoze tie sa schvalovali az 12.6.2007. Problem nastal v tom, ze zamestnanec sa siel stazovat na socialku, preco ma take male nemocenske, kedze vyplatu mal vyssiu ( o tie premie samozrejme). Zo socialky mi hned volala pani,ako je to mozne a ze to budu riesit - kontrola zo socialky a inspektorat prace.
Som z toho dost mimo, pretoze neviem, ako postupovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Tvojou povinnosťou bolo uviesť pravdepodobný vymeriavací základ. Máš možnosť opraviť Potvrdenie o príjme...

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nejedná sa o pravdepodobný VZ. Bolo treba uviesť VZ za 23.-25.5.. Treba opraviť Potvrdenie.

    Ikka je offline (nepripojený) Ikka

    Ikka
    Chcem sa opytat este k tomuto pripadu. Na socialke som to nakoniec vyriesila...nastastie. Teraz vsak musim prepocitat zamestnancovi mzdu, opravit odvod a vystavit vykaz.
    Chcem si byt uz uplne ista, aby opat nedoslo k nejakemu nedorozumeniu.

    HPP sa zacal 23.5. Na PN odisiel 26.5. Zamestancovi vysiel vymeriavaci zaklad 3439. Odpracoval vsak len 3 dni, takze odvod na nemocenske sa pocita len zo sumy 2508 (25911 : 31 x 3), ciže 36,- Sk. Ako je to s vypoctom nahrady prijmu zamestnanca? Program mi vyhodil sumu denneho vymeriavacieho zakladu 836,- Sk. Je to spravne? Prvé 3. dni 25% VZ = 627, ostatné dni 55% VZ = 1380, cize spolu 2007,- sk. Alebo mam pri nahrade prijmu pocitat s vymeriavacim zakladom 3439,- Sk a teda nasledne zmeni denny vymeriavaci zaklad na 1147,- Sk?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ikka Pozri príspevok
    Chcem sa opytat este k tomuto pripadu. Na socialke som to nakoniec vyriesila...nastastie. Teraz vsak musim prepocitat zamestnancovi mzdu, opravit odvod a vystavit vykaz.
    Chcem si byt uz uplne ista, aby opat nedoslo k nejakemu nedorozumeniu.

    HPP sa zacal 23.5. Na PN odisiel 26.5. Zamestancovi vysiel vymeriavaci zaklad 3439. Odpracoval vsak len 3 dni, takze odvod na nemocenske sa pocita len zo sumy 2508 (25911 : 31 x 3), ciže 36,- Sk. Ako je to s vypoctom nahrady prijmu zamestnanca? Program mi vyhodil sumu denneho vymeriavacieho zakladu 836,- Sk. Je to spravne? Prvé 3. dni 25% VZ = 627, ostatné dni 55% VZ = 1380, cize spolu 2007,- sk. Alebo mam pri nahrade prijmu pocitat s vymeriavacim zakladom 3439,- Sk a teda nasledne zmeni denny vymeriavaci zaklad na 1147,- Sk?
    Kedže VZ za 3 dni bol 2508, tak DVZ je 2508/3= 836.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.