Zavrieť

Porady

Odvedené DPH od neplatcu DPH

SZČO - neplatca DPH - omylom v registračnej pokladni vyčísľoval DPH. Stalo sa tak v decembri r. 2004. V januári DPH odviedol podľa §69 Zákona o DPH. Problém mám teraz v tom, že ako to vysporiadam z hľadiska dane z príjmov. Mám znížiť základ dane z príjmov stornom príjmov o výšku odvedenej DPH už v roku 2004 alebo odvedenú DPH brať ako výdavok až v roku 2005? Máte s tým nejaké skúsenosti? Za radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Ja by som to nechala v roku 2004 v príjmoch zvyšujúcich daňový základ/podľa tržby z RP/ a v roku 2005 zaplatenú DPH dala do výdavkov znižujúcich daňový základ /podľa DPH priznania a odvedenej dane/.

    jks je offline (nepripojený) jks

    jks
    Ďakujem za názor, len ma mrzí, že neviem nájsť oporu v zákone, t. j. na základe akého § to tak urobím. Ďakujem

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    1/ Ja by som urobila tak ako pise rene. V JU co prijmes, je Tvoj prijem v tom toku, kedy si peniaze prijal. V roku 2005, ked odvedies DPH na DU, tak to bude vydaj.

    2/ Alebo by som navrhovala, ze prijatu DPH by si dal ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane a odvedenu DPH v roku 2005 ako vydaj neovplyvnujuci zaklad dane. Vychadzam z toho, ze pri prijatom DPH v roku 2004 by sa Ti zvysil zaklad dane a tym padom by si mal aj vyssie odvody do poistovni!!!!! Tak ber radsej druhu alternativu!!! To je moj nazor a tak by som to pravdepodobne aj urobila.

    Odvedené DPH od neplatcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.