Zavrieť

Porady

Vyrocna sprava

Prave studujem problematiku vyrocnych sprav a uverejnovania v Obchodnom vestniku a schvalenia uctovnej zavierky pri neziskovkach. Citam v zakone o uctovnictve, § 19 ze organizacia ktora prijala na 2% dane viac ako jeden milion ma povinnost auditu, to mi je jasne, to sme urobili. V dalsom § 20 sa pise ze uctovne jednotky pre ktore vznika povinnost auditu podla § 19 maju povinnost zostavit aj vyrocnu spravu. Takze prekladam si to spravne ze OZ ktore prijalo viac ako milion na 2%, urobilo audit musi zostavit este aj vyrocnu spravu ?
Ako postupujete v pripade neziskoviek ako OZ pri schvaleni uctovnej zavierky statutarnymi organmi ? Robite nejake zasadnutie z ktoreho vyjde zapis so schvalenim uctovnej uzavierky a hospodarskeho vysledku ktory sa zauctuje na ucty imania ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    My nie sme ten prípad, ktorý spomínaš ale na konci roka napíšeme správu
    o činnosti za rok xy. Zvolá sa zasadnutie a schváli sa aj správa aj HV.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    To som robila pre predmetne zdruzenie aj ja, ze som pripravovala na snem spravu o hospodareni a tiez schvalenie uctovnej zavierky ale podla zakona by mali mat este aj vyrocnu spravu :-( podla mna.

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    Tak na prednú stranu napíš výročná správa za rok xz. Tá výročná správa
    bude tiež len obsahovať tie isté údaje o činnosti, o hospodárení

    Evli je offline (nepripojený) Evli

    Evli
    Victoria, ja by som potrebovala vzor spravy o hospodareni. Mohli by ste mi ho poskytnut. Vopred dakujem.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    victoria Pozri príspevok
    To som robila pre predmetne zdruzenie aj ja, ze som pripravovala na snem spravu o hospodareni a tiez schvalenie uctovnej zavierky ale podla zakona by mali mat este aj vyrocnu spravu :-( podla mna.
    zostavim vyrocnu spravu, dam na schvalenie spravnej rade,zatial sme audit nepotrebovali, poslem na prislusne miesta, a zverejnim na nete, na nasej stranke.. nerobim k tomu zasadnutie SR, kadzy dostane vyrocnu spravu, a na konci svojim podpisom potvrdi, ze s nou suhlasi, resp. nema vyhrady....neviem ci je to tak spravne,snad ano....no uvidime kolko nam pride tento rok z 2%, mozno potom uz budeme potrebovat aj audit

    Lueli je offline (nepripojený) Lueli

    Lueli
    Ahoj Victoria, o rok neskôr riešim túto problematiku aj ja. Máte niečo nové? Prípadne pomôcku?
    Vďaka

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Mam material ktory sme davali na snem ako schvalovanie uzavierky a cerpanie rozpoctu a tiez vzor vyrocnej spravy takej jednoduchej.

    Tibor369 je offline (nepripojený) Tibor369

    Tibor369
    Má niekto nejaký vzor výročnej správy, správy o hospodárení a účtovnej uzávierky pre obč.združenie. robíme to prvýkrát, ďakujem za pomoc

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    victoria Pozri príspevok
    Prave studujem problematiku vyrocnych sprav a uverejnovania v Obchodnom vestniku a schvalenia uctovnej zavierky pri neziskovkach. Citam v zakone o uctovnictve, § 19 ze organizacia ktora prijala na 2% dane viac ako jeden milion ma povinnost auditu, to mi je jasne, to sme urobili. V dalsom § 20 sa pise ze uctovne jednotky pre ktore vznika povinnost auditu podla § 19 maju povinnost zostavit aj vyrocnu spravu. Takze prekladam si to spravne ze OZ ktore prijalo viac ako milion na 2%, urobilo audit musi zostavit este aj vyrocnu spravu ?
    Ako postupujete v pripade neziskoviek ako OZ pri schvaleni uctovnej zavierky statutarnymi organmi ? Robite nejake zasadnutie z ktoreho vyjde zapis so schvalenim uctovnej uzavierky a hospodarskeho vysledku ktory sa zauctuje na ucty imania ?
    My sme prijali v roku 2008 viac ako 3 mil z 2%, kedy nam vznika povinnost auditu, pri zostaveni rocnej zavierky a podani DP, alebo az pri zverejneni pouzitia 2% za rok 2008 do konca roka 2009, kde mame povinnost toto zverejnit v Obchodnom vestniku do 31.5.2010?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Pokial ste prostriedky z 2% pouzivali uz v roku 2008 a cast z nich preniesli do roku 2009 tak auditu podliehaju uctovne zavierky za obidva roky. Povinnost zverejnenia v obchodnom vestniku je do 31.5.2010 najneskor. Pokial ste ale minali uz v roku 2008 musite zverejnit takto minute prostriedky do 31.05.2009 spolu s vyrokom auditora.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    victoria Pozri príspevok
    Pokial ste prostriedky z 2% pouzivali uz v roku 2008 a cast z nich preniesli do roku 2009 tak auditu podliehaju uctovne zavierky za obidva roky. Povinnost zverejnenia v obchodnom vestniku je do 31.5.2010 najneskor. Pokial ste ale minali uz v roku 2008 musite zverejnit takto minute prostriedky do 31.05.2009 spolu s vyrokom auditora.
    ďakujem Jarka, nebolo mi to az take jasne..ale uz je

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    Prosím vedel by niekto pripojiť, alebo napísať pár bodov, ako má vyzerať výročná správa neziskovky - športový klub? Ďakujem.

    Wanda9 je offline (nepripojený) Wanda9

    Mám sa dobre Wanda9
    victoria Pozri príspevok
    Prave studujem problematiku vyrocnych sprav a uverejnovania v Obchodnom vestniku a schvalenia uctovnej zavierky pri neziskovkach. Citam v zakone o uctovnictve, § 19 ze organizacia ktora prijala na 2% dane viac ako jeden milion ma povinnost auditu, to mi je jasne, to sme urobili. V dalsom § 20 sa pise ze uctovne jednotky pre ktore vznika povinnost auditu podla § 19 maju povinnost zostavit aj vyrocnu spravu. Takze prekladam si to spravne ze OZ ktore prijalo viac ako milion na 2%, urobilo audit musi zostavit este aj vyrocnu spravu ?
    Ako postupujete v pripade neziskoviek ako OZ pri schvaleni uctovnej zavierky statutarnymi organmi ? Robite nejake zasadnutie z ktoreho vyjde zapis so schvalenim uctovnej uzavierky a hospodarskeho vysledku ktory sa zauctuje na ucty imania ?
    Ahoj Victoria,
    my síce nie sme OZ ale nadácia, ale aspoň ako to chodí u nás:
    Myslím že je to tak ako píšeš a výročnú správu máte povinnosť zostaviť.
    Nadácie majú povinný audit a VS musia mať zostavenú do 15.5.Čo všetko musí VS obsahovať je v § 35 zákona 34 o nadáciách. Do 31.5. sa musí spolu s závierkou poslať na MV SR a tiež do 31.5. posielame výrok audítora a špecifikáciu použitia 2% do obchodného vestníka.
    Čo sa týka schvaľovania VS a účtovnej závierky, u nadácií ich neschvaľuje správna rada ale revízor alebo dozorná rada ( § 27 ) U nás to funguje tak, že DR vydá uznesenie.
    HV sa schvaľuje do 15.5. na stretnutí členov SR uznesením. Keďže zatiaľ SR nerozhodla o vytvorení fondov, účtujem HV na 428.
    Pekný deň

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    Dobroslava Pozri príspevok
    Prosím vedel by niekto pripojiť, alebo napísať pár bodov, ako má vyzerať výročná správa neziskovky - športový klub? Ďakujem.
    Prosím vie niekto poradiť?

    janeb je offline (nepripojený) janeb

    janeb
    Victoria,

    prosim ta o info do kedy musime zverejnit uctovnu zavieku v obch. vestniku ako n.o, ktory je prijemcom 2%.

    V roku 2008 sme mali 2% 1200 000, ale použili sme len 50 000.

    Niekde som nasla ze temin je do 15.4, niekde 31.5.

    janeb je offline (nepripojený) janeb

    janeb
    Hrabala som sa na stranke Obchodneho vestnika a tam je info, ze viac info je na rozhodni.sk a tam je datum 31.5.2009.
    Tak neviem.
    A máme túto povinnosť aj my ked sme prijali 2% v roku 2008. Nestacilo by zverejnit to v roku 2010?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.