Zavrieť

Porady

RZZP - SZCO, zamestnanec, student stary cap

od 1.1 do 31.12 SZCO prijem 437 256,-
od 1.3 do 30.6 zamestnanec na polovicny uvazok prijem 27 006,-
od 1.9 do 31.12 student denneho studia, este nedosiahol titul II. stupna VS, 29 rokov.

pomooooooooooooc

tlaciva S, SA, SB?

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Hlavne by ma zaujimalo, ci v case ked sa stal dennym studentom, zacal za neho platit poistne stat. V jednom starsom prispevku som nasla, ze ak neukoncil II. stupen VS studia, tak asi ano. Je to tak?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak suma 437256 je základ dane, tak je celkom jedno, či je alebo nie je študentom. Štát platí iba za študentov denného śtúdia s nízkym vymeriavacím základom. Vek pri tom nerozhoduje.
    Gabi03 Pozri príspevok
    29 - ročný človek, starý cap?! Ja som mala spolužiaka, ktorý mal cez 50!

    to bol iba zart je to mlady, urasteny studentik...
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Ak suma 437256 je základ dane, tak je celkom jedno, či je alebo nie je študentom. Štát platí iba za študentov denného śtúdia s nízkym vymeriavacím základom. Vek pri tom nerozhoduje.
    zaklad dane bol 111 686,- len neviem ako zistim, ci stat platil, ci nie...neviem ako mam ako mam vyplnit III.oddiel typ S "Pocet dni za ktore za poistenca plati stat"

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    ivanakodajova Pozri príspevok
    zaklad dane bol 111 686,- len neviem ako zistim, ci stat platil, ci nie...neviem ako mam ako mam vyplnit III.oddiel typ S "Pocet dni za ktore za poistenca plati stat"
    Aj pri uvedenom základe dane je úplne jedno, že bol študentom - štát platí za študentov, iba ak úhrn VZ bol nižší ako 1/2 úhrnu min miezd za obdobie, kedy bol študentom. To tento študent určite nespĺňa. III.oddiel sa týka platenia štátom počas poberania nemocenského a pod.

    Keďže ale úhrn VZ pravdepodobne bol nižší ako 82800, tak by mal robiť X+XA+XB.
    Jeho VZ (ak nemá žiadne ZP v nákladoch) je 111686/2.14 +27006 =79196 Sk.
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Aj pri uvedenom základe dane je úplne jedno, že bol študentom - štát platí za študentov, iba ak úhrn VZ bol nižší ako 1/2 úhrnu min miezd za obdobie, kedy bol študentom. To tento študent určite nespĺňa. III.oddiel sa týka platenia štátom počas poberania nemocenského a pod.

    Keďže ale úhrn VZ pravdepodobne bol nižší ako 82800, tak by mal robiť X+XA+XB.
    Jeho VZ (ak nemá žiadne ZP v nákladoch) je 111686/2.14 +27006 =79196 Sk.
    Bola som sa informovat v ZP Dovera, kde som im objasnila celu situaciu a povedali mi, ze mam vyplnit tlaciva X, XA, XB. A ze treba priniest potvrdenie o navsteve skoly, pretoze podla zakona 580/2004 §11 ods. 8 pism. a) sa povazuje od 5.9 za nezaopatrene dieta. Sedim nad tym uz od rana a vychadza mi preplatok, pretoze v XB mi to zohladnuje to ze bol v obdobi 5.9 - 31.12 student a v obdobi 1.3 - 31.8 zamestnanec na polovicny uvazok. Myslite ze je to dobre?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak VZ je 52190 Sk, tak ak chcete vypĺńať oddiel III. v X : bude
    X22 = 0
    X23 = B12 = 52190/365*118 (dni od 5.9.) = 16873 Sk
    X24 = 0
    X25 = 16873
    X26 = 1/2 x (6900x3+ 6900/30x26) ... 1/2 minimálnych miezd od 5.9. = 13340
    X27 = nie
    Takže nie je poistencom štátu a teda sa táto skutočnosť nezhohľadňuje v RZZP.

    RZZP - SZCO, zamestnanec, student stary cap

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.