Zavrieť

Porady

Peňažný denník, DPH z minulého roka

Prosím o radu neviem si dať rady s peňažným denníkom. Úhrady ktoré mi prišli tento rok za faktúry z minulého roka majú byť v peňažnom denníku rozpočítané podľa nákup tovaru - cena bez DPH a DPH osobitne v kolonke, aj napriek tomu že DPHčka bola uplatnená v roku 2006 za príslušné štvrťroky. Keby mi to normálne myslelo tak mi to problém nerobí, ale dnes som už asi prepracovaná. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zura Pozri príspevok
    Prosím o radu neviem si dať rady s peňažným denníkom. Úhrady ktoré mi prišli tento rok za faktúry z minulého roka majú byť v peňažnom denníku rozpočítané podľa nákup tovaru - cena bez DPH a DPH osobitne v kolonke, aj napriek tomu že DPHčka bola uplatnená v roku 2006 za príslušné štvrťroky. Keby mi to normálne myslelo tak mi to problém nerobí, ale dnes som už asi prepracovaná. Ďakujem.
    Áno, nákup tovaru VOZD (pri príjme POZD) a DPH VNZD (alebo PNZD).
    Naposledy upravil Anja111 : 28.06.07 at 11:32 Dôvod: upresnenie

    zura je offline (nepripojený) zura

    zura
    Ak sa môžem ešte spýtať, a ako to je s čiastočnými úhradami. Napr. Celková faktúra je 8000,-
    Základ je 6722,70,-
    DPH je 1277,30,- a úhrada bola 5000,-, v tomto prípade je to ako?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zura Pozri príspevok
    Ak sa môžem ešte spýtať, a ako to je s čiastočnými úhradami. Napr. Celková faktúra je 8000,-
    Základ je 6722,70,-
    DPH je 1277,30,- a úhrada bola 5000,-, v tomto prípade je to ako?
    V tomto prípade účtujem najskôr DPH, t.j. 1277,30, potom čiastočnú úhradu 3722,70 do ZP, (alebo ZV, podľa toho o aké fa ide). A doplatok fa 3000,-- znovu pri úhrade ZP, (alebo ZV).

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    zura Pozri príspevok
    Ak sa môžem ešte spýtať, a ako to je s čiastočnými úhradami. Napr. Celková faktúra je 8000,-
    Základ je 6722,70,-
    DPH je 1277,30,- a úhrada bola 5000,-, v tomto prípade je to ako?
    Mne to softvér spracuje takto: (Ak je to vydaná faktúra)
    Najprv DPH dá ako uhradenú a zvyšok do úhrady. V tvojom prípade takto:
    POZD 3722,70 (napr.predaj tovaru)
    DPH - PNZD 1277,30

    Doplatok 3000 - POZD predaj tovaru.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Prijaté platby za faktúry nemajú vplyv na DPH v danom štvrťroku. DPH však musíš oddeliť inak by si mala vyšší základ dane. Píšeš, že si prijala úhrady a chceš ich zaúčtovať do kolónky "nákup"(to sú výdaje) nemali by byť náhodou do kolónky "predaj"(to je príjem)?

    zura je offline (nepripojený) zura

    zura
    Áno máš pravdu ale v tom zhone mi nešlo o nákup a predaj, ale o tie rozúčtovania. Ten problém bol úplnene niekde inde. A týkalo sa to aj nákupu a predaja tovarov.

    Peňažný denník, DPH z minulého roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.