Zavrieť

Porady

zdravotné poistenie

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či zdravotné poistenie je povinná platiť SZČO i keď je zároveň aj zamestnancom? a v akej výške
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lydulienka Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či zdravotné poistenie je povinná platiť SZČO i keď je zároveň aj zamestnancom? a v akej výške
Ak je začínajúca szčo popri zamestnaní tak nemusí. Zdravotné si následne vyúčtuje v rzzp kde si vypočíta aj prípadné preddavky na ďaľší rok
0 0
lydulienka lydulienka

lydulienka je offline (nepripojený) lydulienka

nie živnosť má už od roku 2004. neplatil ani v roku 2005 odvody do ZP vraj mu to nepresahovalo nejakú sumu a zo živnosti mal stratu cca 8000 a za rok 2006 nemá zaplatené odvody do ZP. na RZZP za rok 2006 mu vyšiel nedplatok cca 13 000,-
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak je popri zamestnaní, vždy od 1. júla platí SZČO preddavky, tak ako mu vyjdu v RZZP,pritom sa nezohľadŇuje minimálny základ, t.j. bude platiť sumu z r.B44- Preddavky nemusí platiť, iba ak sú nižšie ako 100 Sk.
0 0
lydulienka lydulienka

lydulienka je offline (nepripojený) lydulienka

nie živnosť má už od roku 2004. neplatil ani v roku 2005 odvody do ZP vraj mu to nepresahovalo nejakú sumu a zo živnosti mal stratu cca 8000 a za rok 2006 nemá zaplatené odvody do ZP. na RZZP za rok 2006 mu vyšiel nedplatok cca 13 000,-
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

lydulienka Pozri príspevok
nie živnosť má už od roku 2004. neplatil ani v roku 2005 odvody do ZP vraj mu to nepresahovalo nejakú sumu a zo živnosti mal stratu cca 8000 a za rok 2006 nemá zaplatené odvody do ZP. na RZZP za rok 2006 mu vyšiel nedplatok cca 13 000,-
Keďže úspešne podnikal, podľa toho, ako píšeš, presiahol určitú hranicu, a je povinný toto poistenie doplatiť aj ako SZČO. Takže je to možné - i keď sa Ti zdá nedoplatok privysoký.
0 0
lydulienka lydulienka

lydulienka je offline (nepripojený) lydulienka

v tomto prípade vyplňujem v RZZP časti SB oddiel II? B09 = 6997
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lydulienka Pozri príspevok
v tomto prípade vyplňujem v RZZP časti SB oddiel II? B09 = 6997

Áno .
0 0
lydulienka lydulienka

lydulienka je offline (nepripojený) lydulienka

keďže v riadku B44 je suma 82,- Sk tak od 01. 07. 07. nemusí platiť odvody do ZP. rozumiem tomu správne?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lydulienka Pozri príspevok
keďže v riadku B44 je suma 82,- Sk tak od 01. 07. 07. nemusí platiť odvody do ZP. rozumiem tomu správne?
Pokiaľ je naďalej aj zamestnancom popri živnosti tak preddavky platiť nemusí
0 0
lydulienka lydulienka

lydulienka je offline (nepripojený) lydulienka

kde to nájdem, v ktorom zákone, chcela by som si to bližšie naštudovať, lebo v roku 2006 príjem zo živnosti mal len 15 000,- a od zamestnávateľa 229 000,- a v RZZP mu vyšiel nedoplatok 13 000,-
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lydulienka Pozri príspevok
kde to nájdem, v ktorom zákone, chcela by som si to bližšie naštudovať, lebo v roku 2006 príjem zo živnosti mal len 15 000,- a od zamestnávateľa 229 000,- a v RZZP mu vyšiel nedoplatok 13 000,-

Tak to musí byť niekde chyba. Nemôže s príjmu 15000 zaplatiť 13000 nedoplatok.

aký mal základ dane ? neplatil žiadne preddavky szčo ? neuplatnil si žiadne poistné vo výdavkoch v DP ? Aké preddavky mu zrazili v potvrdení. Skús doplniť info a zvládneme to
0 0
lydulienka lydulienka

lydulienka je offline (nepripojený) lydulienka

príjmy zo živnosti mal 14 972 a neplatil žiadne poistné za rok 2006 a neuplatnil si žiadne poistné vo výdavkoch v DP
zo zamestnania mal príjem 228 479
úhrn preddavkov na poistné zamestnanca 9 144
úhrn preddavkov na poistné zamestnávateľa 22852
živnosť mal 12 mesiacov a súčastne bol aj zamestnaný
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

lydulienka Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či zdravotné poistenie je povinná platiť SZČO i keď je zároveň aj zamestnancom? a v akej výške
Citát: kde to nájdem, v ktorom zákone, chcela by som si to bližšie naštudovať, lebo v roku 2006 príjem zo živnosti mal len 15 000,- a od zamestnávateľa 229 000,- a v RZZP mu vyšiel nedoplatok 13 000,-


Zákon č.580/2004 o zdrav.poist. § 13 ods.6 a § 16.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lydulienka Pozri príspevok
príjmy zo živnosti mal 14 972 a neplatil žiadne poistné za rok 2006 a neuplatnil si žiadne poistné vo výdavkoch v DP
zo zamestnania mal príjem 228 479
úhrn preddavkov na poistné zamestnanca 9 144
úhrn preddavkov na poistné zamestnávateľa 22852
živnosť mal 12 mesiacov a súčastne bol aj zamestnaný

ešte potrebujem vedieť základ dane z riadku 42 DP prípadne výšku straty z riadku 43 DP
0 0
lydulienka lydulienka

lydulienka je offline (nepripojený) lydulienka

základ dane z riadku 42 DP je 14 972
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lydulienka Pozri príspevok
základ dane z riadku 42 DP je 14 972

Z listu SA vyšiel preplatok 4,- Sk a z listu SB nedoplatok 980,- SK. Takže na liste S vyšiel nedoplatok 976,- SK

Asi viem kde vznikol problém s 13000 nedoplatkom. V liste SB si asi vyplnila aj oddiel II kedže VZ na riadku B09 vyšiel menej ako 82800. Ale kedže bol celý rok aj zamestnancom a nebol ani jeden deň "čistou" szčo tak sa v oddieli II vyplnia všade nuly a potom nevyjde taký hrozný nedoplatok
0 0
lydulienka lydulienka

lydulienka je offline (nepripojený) lydulienka

áno tak to bolo, ale potom mi známa povedala že ten oddiel II musí byť vyplnený tak som ho vyplnila a bol z toho problém. ďakujem veľmi pekne ušetrili ste nám trošku peniažkov. A preddavky od 01. 07. 07. nemusí platiť keď riadok B 44 je 82 takže nemá povinnosť platiť
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tiež mi to nesedí. Ideme to prepočítať Katka? A porovnáme výsledky.


Súhlasí mi to s Katkiným výpočtom.
Naposledy upravil Melnick : 28.06.07 at 22:11
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lydulienka Pozri príspevok
áno tak to bolo, ale potom mi známa povedala že ten oddiel II musí byť vyplnený tak som ho vyplnila a bol z toho problém. ďakujem veľmi pekne ušetrili ste nám trošku peniažkov. A preddavky od 01. 07. 07. nemusí platiť keď riadok B 44 je 82 takže nemá povinnosť platiť

áno preddavky sú do 100,- Sk takže pokiaľ je naďalej zamestnancom tak ich nemusí platiť.
Korunky si užite trochu lepšie ako na nedoplatku zdravotného Toto bol jasný príklad ako sa zlé vyplnenie môže skončiť hrozivým nedoplatkom.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Melnick Pozri príspevok
Tiež mi to nesedí. Ideme to prepočítať Katka? A porovnáme výsledky.
Majuška už som to prepočítala ale kľudne ma skontroluj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať