Zavrieť

Porady

uverovy register

Ahojte,
chcem sa opytat, ci mate niekto info ci skusenosti o tom, ze do uveroveho registra sa dostavaju info o dlznikoch co sa tyka soc.poist a zdravotnych poistovni.?Malo by to podla mna fungovat len o informaciach z bank, stavebnych sporitelni a leasingu. Opravte ma prosim vas pekne v pripade ze sa mylim. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahoj, máš pravdu v úverovom registri sú len bankové produkty a nie dlžníci soc. a zdravotky, to si banky overujú na sociálke. Viem to lebo vybavujem úvery pre banky a stavebká.

    accipiter je offline (nepripojený) accipiter

    accipiter
    Zaujmalo by ma ako sa dá dostať k udajom v registri. Viete poradiť ?
    Naposledy upravil accipiter : 30.06.07 at 03:39

    ritzo je offline (nepripojený) ritzo

    ritzo
    accipiter Pozri príspevok
    Zaujmalo by ma ako sa dá dostať k udajom v registri. Viete poradiť ?
    Tak toto by zaujimalo aj mna ked niekto vie moze aj cez SS...

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    vmartina Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcem sa opytat, ci mate niekto info ci skusenosti o tom, ze do uveroveho registra sa dostavaju info o dlznikoch co sa tyka soc.poist a zdravotnych poistovni.?Malo by to podla mna fungovat len o informaciach z bank, stavebnych sporitelni a leasingu. Opravte ma prosim vas pekne v pripade ze sa mylim. Dakujem
    úver ten už máme našťastie za sebou ale informácie ohľadom úverového registra sú asi také, že od apríla tohoto roku mala vstúpiť do praxe dohoda medzi bankami a soc. poisťovňou. Žiadosť o úver v banke o preverení skutočností žiadateľa bude aj cez sociálnu poisťovňu, lenže kôli problémom bola odložená. No nato aby si informácie o vás mohla banka v sociálnej poisťovni overiť, je potrebný váš písomný súhlas a ak to odmietnete, je možné že Vám úver neschvália. Je to na diskusiu ale je to tak.
    Dokonca by sa mali prepojiť aj splátkové, lízingové spoločnosti a dokonca mobilný operátori.
    Už len jedna zameškaná platba v nejakej inštitúcii by mohla tak zmariť schválenie úveru.
    Vzniklo to vlastne na základe toho, že bolo veľa prípadov fiktívnych potvrdení, či už o výške príjmu alebo dĺžke pracovného pomeru, ukradnutých občianskych alebo fingovaných firiem.


    Existuje už tzv. UNIVERZALNY REGISTER
    v ktorom sa nachádzajú informácie hlavne od:
    Sociálna poisťovňa, Daňový úrad, zdravotné poisťovne, štátne organizácie, lízingové spoločnosti, investičné spoločnosti, telekomunikační operátori, poskytovatelia Internetu a ostatné komerčné spoločnosti), informácie zo súdov, o konkurzoch, o majetku, údaje z Úradu pre verejné obstarávanie, rating subjektu, informácie z Obchodného registra Slovenskej republiky, z Obchodného vestníka Slovenskej republiky, zo Štatistického úradu Slovenskej republiky

    vypis z tohoto registra vyzerá takto: výpis univerzálného registra
    lenže je to komerčná stránka, tak sa za registráciu platí

    je len smutné, že ak sa objaví nepravdivá informácia o firme ktorá sa nezakladá na pravde alebo vznikla chybou doplnených informácii, tak Vám môžu zamietnuť úver aj tak
    Naposledy upravil camelfly : 30.06.07 at 09:09
    Ahojte,každý si môže stiahnuť tlačivo na základe ktorého dostane informácie o sebe z úverového registra na stránke www.sbcb.sk . Sú tam aj informácie , tlačivá - poplatok za výpis je 100,- do 30dní alebo za 300,- expresne .Dá sa vybrať osobne v Bratislave alebo poštou na dobierku do vlastných rúk.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Kamelka najviac sa mi páči v tom Tvojom linku

    "Dotácie v rámci podprogramu Podpora rozvoja občianskych združení
    Názov dotácie
    Podkopávanie stoličiek
    "

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    Muška Pozri príspevok
    Kamelka najviac sa mi páči v tom Tvojom linku

    "Dotácie v rámci podprogramu Podpora rozvoja občianskych združení
    Názov dotácie
    Podkopávanie stoličiek
    "

    Muska, alebo Kopanie do stĺpu

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    accipiter Pozri príspevok
    Zaujmalo by ma ako sa dá dostať k udajom v registri. Viete poradiť ?
    Tak toto by zaujímalo aj mňa.

    Moja dnešná skúsenosť: Volala nejaká pani, slečna, že vraj máte úver v .....banke a naša spoločnosť Hypofinancie vám môže zabezpečiť prefinancovanie konkurenčnou bankou, budete mať nižšie splátky a podobné bláboly.
    A ja jej na to: a odkiaľže vy viete o mojom úvere. Veď pokiaľ viem to sú doverné informácie medzi bankou a mnou?
    Ona: Viete, je taký register, kde sa takéto údaje dajú zistiť.
    ja na to:

    Môj záver: Každý človek je predajný, záleži len za akú cenu.
    Mna by velmi zaujmalo či banky už teraz kontroluju nebankové subiekty a mobilnych operatorov? Vedel by mi niekto odpovedat na tuto otazku?

    rooobert.j je offline (nepripojený) rooobert.j

    rooobert.j
    ja už len dodám, že môžete podať žiadosť o úpravu dát (neviem presne, jak to napísať :-) ) z úverového registra, ale musí ísť o veľmi špecifický prípad. Neprejde to určite nikomu, kto je 130 dní v omeškaní, má na krku 60 prvých a 20 druhých upomienok na 5 úveroch a podobne...
    Dobrý deň.chcem sa opýtať kde zistím ako dlho budem neuverovatelný,keďže som mal exekuciu od dopravného podniku na svojom učte ale už je zaplatená a učet odblokovaný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.