Zavrieť

Porady

Nokia 6070 necita mena zo zoznamu.

Dobry den,

vyzna sa tu niekto v MT? Kupil som dotovanu Nokiu 6070 cez T-com. Hned ako prisla, som ju odblokoval, pretoze ju chcem pouzivat s Orange SIM. Telefon normalne s Orange SIM funguje. Problem je ale v tom, ze MT "nevidi" tel. cisla ulozene na SIM karte. Je ako keby prazdna, a ked idem do polozky "stav pamati", hlasi 0 kontaktov, 250 prazdnych miest.

Pritom som tam skusal kartu z O2 a ta ide normanlne, rovnako ako aj T-com SIM karta. Vsade telefon kontakty vidi, iba na Orange SIM nie. Tu Orange SIM pouzivam pritom normalne vo svojom doterajsomNokia 6020.

Co s tym?
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nie je náhodou telefón blokovaný T-comom? Takto to robil kedysi Orange, teraz už telefóny neblokuje a môžeš dať do nich kartu aj od čerta, Karta z O2 tam funguje, lebo majú sieť prenajatú od Eurotelu. Predsa T-com, T- mobile a Eurotel sú tá istá firma. Daj si ho odblokovať a bude po probléme - to je môj názor.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Telefon je odblokovany, ako som uz napisal. Samozrejme som sa pomylil, telefona mam od T-mobile, nie ot T-com. Ak by bol zablokovany, tak nejde ani O2, pretoze O2 sice pouziva docasne siet T-mobile, ale je to iny operator. To su ale nepodstatne veci, podstatne je, ze telefon s inymi kartami teraz normalne funguje, ibaze nezobrazuje tel. cisla so SIM karty od Orange. To je na tom cudne.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

A na SIM karte od Orange máš vôbec nejaké kontakty? Nemáš ich uložené v pamäti telefónu?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

bepo Pozri príspevok
A na SIM karte od Orange máš vôbec nejaké kontakty? Nemáš ich uložené v pamäti telefónu?
Sorry - ja som bol v tom, ze ich mam na SIM, neviem, ako sa mi dostali vsetky do telefonu a ako sa mi mohla SIM vymazat, ale mam ju naozaj prazdnu. To ma ani nenapadlo. Diky moc.
Naposledy upravil misomiso : 30.06.07 at 11:40
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja mám nokiu xpress music,
doteraz mi fungovala v pohode, zhruba týždeň mi robí to, že keď mi volá niekto koho mám v tel. zozname nevidím jeho meno len číslo. Všetky kontakty mám uloženíé v pamäti telefónu. Vypíše mi len číslo bez mena.
Ćím to môže byť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

janaGT Pozri príspevok
ja mám nokiu xpress music,
doteraz mi fungovala v pohode, zhruba týždeň mi robí to, že keď mi volá niekto koho mám v tel. zozname nevidím jeho meno len číslo. Všetky kontakty mám uloženíé v pamäti telefónu. Vypíše mi len číslo bez mena.
Ćím to môže byť?
Treba tie čísla určite skopírovať do telefónu. Toto robí, keď sú čísla len na SIM karte - vtedy pri prijatom hovore zobrazí len číslo, nie meno. Keď som skopíroval čísla do telefónu, tak už ukazovalo aj mená. Treba to skontrolovať.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

janaGT Pozri príspevok
ja mám nokiu xpress music,
doteraz mi fungovala v pohode, zhruba týždeň mi robí to, že keď mi volá niekto koho mám v tel. zozname nevidím jeho meno len číslo. Všetky kontakty mám uloženíé v pamäti telefónu. Vypíše mi len číslo bez mena.
Ćím to môže byť?
...môže to byť aj tým, že k danému menu máš priradené dva čísla, takže ti ukazuje číslo a nie meno.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
janaGT Pozri príspevok
ja mám nokiu xpress music,
doteraz mi fungovala v pohode, zhruba týždeň mi robí to, že keď mi volá niekto koho mám v tel. zozname nevidím jeho meno len číslo. Všetky kontakty mám uloženíé v pamäti telefónu. Vypíše mi len číslo bez mena.
Ćím to môže byť?
Vidíš pri všetkých kontaktoch číslo, alebo iba pri konkrétnom mene?
Ak máš zdupľované mená...vidíš pri zvonení iba tel.číslo...napr. manželove meno máš 2x uložené v zozname a keď Ti volá, vidíš číslo nie meno...skontroluj si zoznam
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
kruci bobo nepredbiehaj sa:
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Chobot Pozri príspevok
Treba tie čísla určite skopírovať do telefónu. Toto robí, keď sú čísla len na SIM karte - vtedy pri prijatom hovore zobrazí len číslo, nie meno. Keď som skopíroval čísla do telefónu, tak už ukazovalo aj mená. Treba to skontrolovať.
nemáš pravdu mýliš sa....
nezáleží, kde máš uložené kontakty...v telefóne si môžeš priradiť viac funkcii k číslam
Naposledy upravil alla66 : 20.07.09 at 12:57
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja ich mám všetky uložené v pamäti telefónu, ešte idem skontrolovať či to nemám duplicitne.
Lebo niektoré mi ukazuje mená, niektoré nie.

takže som skontrolovala, to číslo resp. meno ktoré viem že mi neukazuje a mám to tam len 1x.
Fakt som z toho na nervy, keď zvoní mobil, najskôr lovím v pamäti čie to môže byť číslo ... hrúza
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

alla66 Pozri príspevok
kruci bobo nepredbiehaj sa:
...prepáč:-(
0 0
JankaBA JankaBA

JankaBA je offline (nepripojený) JankaBA

Skontroluj aj sim kartu. Mne to robilo tiež a mala som jedno číslo uložené dva krát pod iným menom. Stačí ak máš napr. 0911 ...... pod menom Jana a to isté ako Janka a telefón ti meno nezobrazí,ale je to aj opačne ak máš pod jedným menom dve rozdielne čísla a tretia možnosť ak ho máš inak na sim karte a inak v telefóne. Takto mi to vysvetlili na linke zákazníkov.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

JankaBA Pozri príspevok
Skontroluj aj sim kartu. Mne to robilo tiež a mala som jedno číslo uložené dva krát pod iným menom. Stačí ak máš napr. 0911 ...... pod menom Jana a to isté ako Janka a telefón ti meno nezobrazí,ale je to aj opačne ak máš pod jedným menom dve rozdielne čísla a tretia možnosť ak ho máš inak na sim karte a inak v telefóne. Takto mi to vysvetlili na linke zákazníkov.
...už len opakuješ moju radu:-))
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

JankaBA Pozri príspevok
Skontroluj aj sim kartu. Mne to robilo tiež a mala som jedno číslo uložené dva krát pod iným menom. Stačí ak máš napr. 0911 ...... pod menom Jana a to isté ako Janka a telefón ti meno nezobrazí,ale je to aj opačne ak máš pod jedným menom dve rozdielne čísla a tretia možnosť ak ho máš inak na sim karte a inak v telefóne. Takto mi to vysvetlili na linke zákazníkov.
1 a 2 možnosť vylučujem - skontrollované,
3 možnosť - tiež vylučujem, lebo na sim karte nemám vôbec nič uložené.
Už som sa pýtala aj v t-mobile a tam mi povedali, že aby som ho dala na reklamáciu - že asi chyba softvéru. Super rada.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
JankaBA Pozri príspevok
Skontroluj aj sim kartu. Mne to robilo tiež a mala som jedno číslo uložené dva krát pod iným menom. Stačí ak máš napr. 0911 ...... pod menom Jana a to isté ako Janka a telefón ti meno nezobrazí,ale je to aj opačne ak máš pod jedným menom dve rozdielne čísla a tretia možnosť ak ho máš inak na sim karte a inak v telefóne. Takto mi to vysvetlili na linke zákazníkov.
Pod jedným menom môžeš mať uložené dve rozdielne čísla...vidíš meno aj číslo súčasne.napr.mama 0908****** alebo mama 0903******
0 0
JankaBA JankaBA

JankaBA je offline (nepripojený) JankaBA

alla66 Pozri príspevok
Pod jedným menom môžeš mať uložené dve rozdielne čísla...vidíš meno aj číslo súčasne.napr.mama 0908****** alebo mama 0903******

To áno,ale ak ho máš inak na sim a inak v telefóne nezobrazí ho. Ale veľa záleží aj od typu telefónu.
0 0
JankaBA JankaBA

JankaBA je offline (nepripojený) JankaBA

janaGT Pozri príspevok
1 a 2 možnosť vylučujem - skontrollované,
3 možnosť - tiež vylučujem, lebo na sim karte nemám vôbec nič uložené.
Už som sa pýtala aj v t-mobile a tam mi povedali, že aby som ho dala na reklamáciu - že asi chyba softvéru. Super rada.

Ak nemáš na sim karte nič je možné že nemáš zapnutú pamäť telefónu.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
JankaBA Pozri príspevok
To áno,ale ak ho máš inak na sim a inak v telefóne nezobrazí ho. Ale veľa záleží aj od typu telefónu.
Ak mám predvolené kontakty z telefónu,kontakty na SIM "driemu"...ak máš zvolenú súčasne pamäť telefónu a SIM , vtedy to robí problémy...dá sa to na Nokii...v SE si zvolíš buď SIM, alebo telefón...ak si ukladám nový kontakt do mobil-telefónu, automaticky sa mi ukladá aj na SIM...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

JankaBA Pozri príspevok
Ak nemáš na sim karte nič je možné že nemáš zapnutú pamäť telefónu.
to tiež nebude tým, mám nastavené takto:
menu
kontakty
nastavenia
voľba pamäti - telefón
stav pamäti - telefon - 93% voľné, 7% využité
- si karta - 200voľných, 0 zadaných
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať