Zavrieť

Porady

FA z roku 2004

Viem, že tu táto téma bola, ale FA mi došla až teraz vo februári, čo je dosť veľký odstup od minulého roku. Takže píšem znova ten istý problém:
Prišla mi dnes FA ešte z roku 2004:
Dátum vyhotovenia + dodania 31.12.2004
a splatnosť 14.1.2005

Mám ju vsunúť ešte do roku 2004 a DPH dám do roku 2005 (sme Q-platci) a úhradu dnes? Je to tak správne? To asi nemôžem vsunúť už do tohto roku.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ja by som to urobila ako píšeš, náklad do 2004 a DPH do 2005. Úhrada normálne vtedy, kedy skutočne bola.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    náklady dostaň cez interný doklad do r.2004 a fa zaeviduj do 2005 s nárokom na odpočet DPH

    podrobnosti nájdeš v diskusiách

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    prečo má náklad dať do roku 2004 ? ak je to PU -chápem.
    Ale ak je to JU-náklad je až pozaplatení...či v roku 2005

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    súhlasím s jessom, tiež mám pocit, že sme v JÚ. Ja by som dala náklad (bolo zaplatené v r.2005) aj DPH (doklad som neobdržala do podania DP k DPH za IV.Q) v r. 2005

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ak je to JÚ, súhlasím s tým, dať do 2005, a ako vieme, že je to JÚ? Mickya, aké je to účto?:p

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    ZuzanaA, malo by to byť JÚ, nakoľko sme v porade JÚ. Hore na lište svieti PORADA.sk>PORADY>Jednoduché účtovníctvo>FA z roku 2004

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    petra:-)
    ZuzanaA, malo by to byť JÚ, nakoľko sme v porade JÚ. Hore na lište svieti PORADA.sk>PORADY>Jednoduché účtovníctvo>FA z roku 2004
    Ahááá, som slepáááá

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ja tiež.... no aspoň viem že si mám viac všímať....to robí to podvodné účtovníctvo celkom nás to zblblo

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Myslela som to tak, že fa, ktoré boli vystavené 31.12.2004 a platené v r. 2005 či mám dať do knihy záväzkov až v roku 2005 alebo 2004. Výdavok mám samozrejme v tomto roku.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    no podľa správnosti by to malo byť v knihe záväzkov v roku 2004-ale aj DPH v 2004, no kedže DPH si už odovzdala asi nechceš podávať opravné a tažko danovákovi vysvetlíš, prečo si si DPH uplatnila až v 2005, ked ju máš v záväzkoch 2004

    radšej by som to zaevidovala do záväzkov v roku 2005 , a aj DPH do 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.