Zavrieť

Porady

Firemné regále

SZČO podniká z domu-sídlo firmy je totožné s trvalým pobytom.
Svoj sklad si vyriešil tak, že tovar skladuje na svojej chalupe. Chce investovať do regálov cca 25.000,-
Môže si ich dať do nákladov, aj keď chalupa nie je oficiálnou prevádzkou ?
Ak áno, a ak je platca DPH, môže si ju aj započítať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pokiaľ regál bude použitý výlučne na podnikateľský účel - teda na uskladnenie tovaru s ktorým podnikateľ obchoduje a dosahuje zdaniteľné príjmy , tak nákup regálov bude výdavkom ovplyvňujúcim základ dane a taktiež má nárok na uplatnenie DPH.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som si až teraz všimla , že sa jedná o chalupu . Bol by problém túto chalupu nahlásiť za prevádzku ?
    Lion Topoľčany
    Veď to-už mám pomerne slušne naštudované, čo to obnáša otvoriť prevádzku
    /aspoň technická stránka veci, nejaké povolenia, revízne správy.../
    Voláme to chlupa-je to taký malý rodinný domček pred dokončením, cca 4 km
    od nášho bydliska, nie je tam ešte WC a zopár ďalších podstatných vecí, takže o prevádzke ešte v najbližšej dobe neuvažujeme, lebo je to aj otázka financií. Už keď som začala túto tému-mám jednu otázočku- čo bolo skôr vajce alebo sliepka ? Ale vážne. Ak by sme chceli ten domček dokončiť a treba na to 200.000,- ale nie je to ešte prihlásené ako prevádzka, je možné
    to dať do nákladov ? Alebo najskôr to treba prihlásiť ako prevádzku /aj keď má hrubé nedostatky/ pomaly to dokončovať, dávať si všetko do nákladov
    a oficiálne to otvoriť až po dokončení a odsúhlasení kontrol.orgánov?

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Môj názor: Každá firma nejak začína.

    Ak potrebujete skladovať, kúpte a uplatnite si to a neskôr si dáte veci do poriadku - pokiaľ to nie je skladovanie hygienicky citlivých tovarov, horľavín, alebo inak senzitívnych materiálov...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ja neviem, ale ja problém nevidím v ničom. Prvý krát čítam, že regále sú uznateľné až vtedy, ak tá miestnosť v ktorej sú umiestnené sú nahlásené ako prevádzka. Daňovým výdavkom je výdavok, ktorý slúži na dosiahnutie, zabezpečenie a udžanie terajších, ale aj budúcich príjmov preukazateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve daňovníka...§ 2 písm.i). Inak definovateľný a presne vymenovaný nie je. Používaš regále? Používaš..! To, že regále sú umiestnené v chalupe, v ktorej nie je nahlásená ako prevádzka, podľa mňa nemá vplyv na uznateľnosť takéhoto výdavku. Veď regále si môžeš po určitom čase znova premiestniť na iné miesto, napr. domov a adresu domov máš určite nahlásenú v ŽL, ako miesto podnikania...Takže ja by som určite účtovala o výdavku OZD a zároveň aj s nárokom na odpočet.

    A čo taký szčo, ktorý vykonáva len montáž. služby?
    Nemá kanceláriu, inú prevádzku má len 1 os.auto a kúpené náradie, ktoré má uložené buĎ doma alebo v aute. Veď náradie je tiež používané na dosiahnutie, zabezpeč.zdanit.príjmov..., bez toho kde ich má uložené.
    Naposledy upravil renča1 : 04.07.07 at 03:39

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.