Zavrieť

Porady

služby poskytnuté v inom čl.štáte EU

Dobrý večer,
mám došlú faktúru za služby poskytnuté v Poľsku,konkrétne výmena pneumatiky na firemnom automobile v Poľsku.Faktúra je vystavená bez DPH.
Faktúru som povinná samozdaniť v SR,správne?
Dátum zdanit.plnenia bude v tomto prípade dátum vystavenia faktúry? (jedná sa o hotovostnú faktúru,tzn. faktúra bola vystavená v deň poskytnutia služby vykonanej v inom členskom štáte EU.)
Kurz použijem ku dňu vystavenia faktúry,kurz stred NBS, PLN..

Správne?
Ďakujem za odpovede
Usporiadat
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý večer,
mám došlú faktúru za služby poskytnuté v Poľsku,konkrétne výmena pneumatiky na firemnom automobile v Poľsku.Faktúra je vystavená bez DPH.
Faktúru som povinná samozdaniť v SR,správne?
Dátum zdanit.plnenia bude v tomto prípade dátum vystavenia faktúry? (jedná sa o hotovostnú faktúru,tzn. faktúra bola vystavená v deň poskytnutia služby vykonanej v inom členskom štáte EU.)
Kurz použijem ku dňu vystavenia faktúry,kurz stred NBS, PLN..

Správne?
Ďakujem za odpovede
Ste povinní urobiť samozdanenie.
Dátum zdan. plnenia - správne.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Ok, ďakujem za potvrdenie
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Môžem samozdaniť a uplatniť DPH ak je fa. z iného členského štátu vystavená v 8/07 v 9/07 ? T.j. tak ako je to pri DPH pri tuzemských
faktúrach, že máme právo na odpočet napr. v 9/07 ale môžeme aj v najbližšom nasledujúcom zdaň. období. Klient mi neskoro priniesol DF z EU za dopravu na samozdanenie a tak neviem či to môžem dať do septembra alebo podať DDP , nakoľko DP sa nezmení, lebo samozdaním aj odpočítam.
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Džudi Pozri príspevok
Môžem samozdaniť a uplatniť DPH ak je fa. z iného členského štátu vystavená v 8/07 v 9/07 ? T.j. tak ako je to pri DPH pri tuzemských
faktúrach, že máme právo na odpočet napr. v 9/07 ale môžeme aj v najbližšom nasledujúcom zdaň. období. Klient mi neskoro priniesol DF z EU za dopravu na samozdanenie a tak neviem či to môžem dať do septembra alebo podať DDP , nakoľko DP sa nezmení, lebo samozdaním aj odpočítam.
Patrí do 8/07, nedá sa to preniesť do 9/07.
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

emgeton Pozri príspevok
Ste povinní urobiť samozdanenie.
Dátum zdan. plnenia - správne.
Dosla nam faktura z polska za ubytovanie zamestnanca. Spravila som samozdanenie a uviedla na vykaze DPH v r.09+r.10, a r.15. Auditor mi to vytkol, ze to tam nema co hladat a mam podat dodatocne priznanie. Nejako sa mi to nepozdava. Prosim o radu. Dakujem
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Renatka 75 Pozri príspevok
Dosla nam faktura z polska za ubytovanie zamestnanca. Spravila som samozdanenie a uviedla na vykaze DPH v r.09+r.10, a r.15. Auditor mi to vytkol, ze to tam nema co hladat a mam podat dodatocne priznanie. Nejako sa mi to nepozdava. Prosim o radu. Dakujem
Základné pravidlo pre určenie Miesta dodania služby je
§ 15

Na začiatok


(1) Miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby svoje sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, z ktorej sa služba dodáva; ak dodávateľ nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, je miestom dodania služby miesto, kde má bydlisko alebo kde sa obvykle zdržiava, ak sa v odsekoch 2 až 10 a v § 16 neustanovuje inak.

V tomto prípade je miestom dodania Poľsko, taktže žiadne samozdanenie.
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

tinaM Pozri príspevok
Základné pravidlo pre určenie Miesta dodania služby je
§ 15
Na začiatok


(1) Miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby svoje sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, z ktorej sa služba dodáva; ak dodávateľ nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, je miestom dodania služby miesto, kde má bydlisko alebo kde sa obvykle zdržiava, ak sa v odsekoch 2 až 10 a v § 16 neustanovuje inak.


V tomto prípade je miestom dodania Poľsko, taktže žiadne samozdanenie.

Dakujem za odpoved.Takze to ani nemam uviest v priznani DPH? Nevies mi nahodou poradit, ako to zauctovat v Omege?
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

V Omege neúčtujem, ale táto poskytnutá služa je výdavkom OZD celá /v prepočte na SKK/.

Predpokladám, že tá fa. bola vystavená s DPH.
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

tinaM Pozri príspevok
V Omege neúčtujem, ale táto poskytnutá služa je výdavkom OZD celá /v prepočte na SKK/.

Predpokladám, že tá fa. bola vystavená s DPH.
Ved praveze bez DPH vystavili fakturu. A dodavatel je platcom dph v Polsku. Najprv poslali fakturu s DPH a potom poslali opravenu bez DPH.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Tak to sa mi nezdá.
Možno majú s tým skúsenosti aj iní. Počkajme si na ich názor.
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Renatka 75 Pozri príspevok
Dosla nam faktura z polska za ubytovanie zamestnanca. Spravila som samozdanenie a uviedla na vykaze DPH v r.09+r.10, a r.15. Auditor mi to vytkol, ze to tam nema co hladat a mam podat dodatocne priznanie. Nejako sa mi to nepozdava. Prosim o radu. Dakujem
Auditor má pravdu. Ubytovanie je služba s miestom dodania podľa §15/2 - vzťahuje sa na nehnuteľnosť.

V DP sa neuvádza. Iba v evidencii podľa §70.
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

emgeton Pozri príspevok
Auditor má pravdu. Ubytovanie je služba s miestom dodania podľa §15/2 - vzťahuje sa na nehnuteľnosť.

V DP sa neuvádza. Iba v evidencii podľa §70.
Dakujem pekne za odpovede. Auditor este povedal, ze sa nemam zaoberat tym, ze ony su platcami DPH. To je vraj ich problem, ze to vystavili bez DPH.
Este raz dakujem za odpovede, prajem pekny den vsetkym poradakom
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, prvý krát vystavujem faktúru do Talianska, jedná sa o to, že náš zamestnanec tam išiel,aby poskytol tech.asistenciu a teraz im to fakturujeme, firma má sídlo v Taliansku. My sme platcami DPH aj tal.firma je platcom. Môžem vystaviť faktúru bez DPH? Aké odvôvodnenie by sa tam malo napísať? §43 sa k službe asi nevzťahuje, alebo áno? Vie mi prosím niekto odpovedať?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

jenny7 Pozri príspevok
Ahojte, prvý krát vystavujem faktúru do Talianska, jedná sa o to, že náš zamestnanec tam išiel,aby poskytol tech.asistenciu a teraz im to fakturujeme, firma má sídlo v Taliansku. My sme platcami DPH aj tal.firma je platcom. Môžem vystaviť faktúru bez DPH? Aké odvôvodnenie by sa tam malo napísať? §43 sa k službe asi nevzťahuje, alebo áno? Vie mi prosím niekto odpovedať?

Pozrite si § 15 ZDPH, ak služba, ktorú ste poskytli sa tam nachádza, treba postupovať podľa neho a vtedy môžte vystaviť fa bez DPH, s odvolávkou na § 15.
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Technická asistencia - inžinierské, technické a iné im podobné služby §15/8b; - miesto dodania podľa §15/7. - prenášate daňovú povinnosť na odberateľa, faktúrujete bez DPH.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

ďakujem za pomoc,moc mi to pomohlo.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Boli sme na výstave v ČR, firma je platcom DPH v ČR, my v SR. Prišla nám faktúra, na ktorej je vyčíslená DPH. Je to správne? Neplatí tam § 15 ods. 7 a 8?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

ZuzanaP Pozri príspevok
Boli sme na výstave v ČR, firma je platcom DPH v ČR, my v SR. Prišla nám faktúra, na ktorej je vyčíslená DPH. Je to správne? Neplatí tam § 15 ods. 7 a 8?
Je to správne. (§15/4 )
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A v tomto prípade ide teda DPH do nákladov?

ďakujem
0 0
Iveta1 Iveta1

Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

Prosím Vás v novom daň.priznaní sa samoznanenie uvádza na ktorých riadkoch ?

A ešte sa chcem uistiť: nakupujeme náhradné diely do kamiónovz čiech, preprava je vlastnými vozidlami, sme zdaniteľná osoba, dodávateľ je platca DPH v Čechách, platí §11? nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členskéhom štátu
0 0
Načítať ďalšie