Zavrieť

Porady

účtovná závierka

Ahojte, možno položím blbú otázku, ale čitala som si zákon o účtovníctve a tam je§ 17, kde je v bole 2 písané, že účtovná závierka musí obsahovať tieto náležitostbch.meno......to má byť nejako spísané formou listu, lebo to som ešte nerobila, ja som robila len DP PO, súvahu, výkaz ziskov a strát a toto neviem, môže mi niekto poradiť? díky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Prečo zakladáš stále nové témy? Založila si už neuveriteľných 258 nových tém. Keby sme sa takto správali všetci namiesto Porady by bol jeden veľký chaos (alebo mrník? )
    V prvom rade si prečítaj Etiketu porady: http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
    Používaj vyhľadávanie. Do bieleho obdĺžnika hore na lište namiesto Vyhľadávanie... napíš heslo, ktoré charakterizuje Tvoj problém a stlač tlačidlo lupy vedľa okienka. Vyhľadávač Ti nájde témy, v ktorých sa Tebou uvedené heslo nachádza. Ak nenájdeš odpoveď na svoj problém, vyber si tému s podobným zameraním a napíš tam svoju otázku. Novú tému zakladaj až keď nenájdeš žiadnu príbuznú s podobnou tématikou.
    Naposledy upravil Aljok : 13.07.07 at 06:26 Dôvod: úprava textu

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    sybila3 Pozri príspevok
    Ahojte, možno položím blbú otázku, ale čitala som si zákon o účtovníctve a tam je§ 17, kde je v bole 2 písané, že účtovná závierka musí obsahovať tieto náležitostbch.meno......to má byť nejako spísané formou listu, lebo to som ešte nerobila, ja som robila len DP PO, súvahu, výkaz ziskov a strát a toto neviem, môže mi niekto poradiť? díky moc
    Ak si robila súvaha a výkaz Z a S, znamená to , že si robila časť účtovnej závierky (chýbajú poznámky). Každý z týchto výkazov na prvej strane obsahuje náležitosti v zmysle §17 ods.2 Zákona o účtovníctve.
    Myslím, že si si to ani neuvedomila, pretože ak vytláčaš závierku z nejakého SW, tieto údaje sú do výkazov doplnené automaticky v prípade, že máš dobre zadané firemné údaje. Druhá vec je, že podpisové záznamy zodpovedných osôb Ti žiadny SW nevytlačí ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.