Zavrieť

Porady

Pečiatka došlej pošty na faktúre

Chcela by som len informáciu, aký význam má na faktúre evidenčná pečiatka došlej faktúry. Napr. Fa vystavená 26.6.2007, DPH-25.6.2007, a evidenčná pečiatka je 7.7.2007. Chcem len zistiť, ktorým dátumom účtujem v účtovníctve. Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ja to robím tak, ak je evidenčná pečiatka tak dátum prijatie fa (evidencie) je 07.07.2007, ale odpočet DPH dávam podľa zdaniteľného plnenia na faktúre a tento deň, je zároveň aj deň zaúčtovania v účtovníctve. Podľa toho ako mi faktúry prídu (čiže podľa evidencie) ich mám zoradené v účtovníctve.

    veja55 je offline (nepripojený) veja55

    veja55
    No ja si myslím, že evidenčnú do účta a nie dátum vystavenia ale stále ma o tom kolegyňa presviedča, že do účta sa dáva dátum vystavenia, že tá evidenčná je len aby sa zaevidovala do došlej pošty.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Do účtovníctva neúčtujeme podľa ev. pečiatky, účtujeme podľa dátumu uskutočnenie účtov. prípadu, v odpovedi vyššie som uviedla, že pečiatka má ev. význam.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Len je tu malý problém ak ja účtujem podľa dátumu uktutočnenia účtovného prípadu a o mesiac mi príde fa s dátumom 15.06.2007 a ja mám už zaúčtované 30.06.2007 tak potom asi veľmi nedodržím chronologicky interné čísla fa. (Myslím tým keď mám faktúry zoradené podľa dátumu uskutočnenia účtovného prípadu)

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    veja55 Pozri príspevok
    Chcela by som len informáciu, aký význam má na faktúre evidenčná pečiatka došlej faktúry. Napr. Fa vystavená 26.6.2007, DPH-25.6.2007, a evidenčná pečiatka je 7.7.2007. Chcem len zistiť, ktorým dátumom účtujem v účtovníctve. Díky

    Význam môže byť vo viacerých veciach.
    U nás je pečiatka dôležitá z hľadiska dph a účtovania. V internej smernici máme stanovené mesačné uzavierky , ktoré musia byť hotové do 3 pracovného dňa v nasledujúcom mesiaci. Uvediem príklad, napríklad v júli uzavierka za jún musí byť hotová v tretí pracovný deň t.j. 4.7.07. Všetky faktúry ktoré prídu po 4.7 a majú pečiatky s dátumom 5.7.07 a vyššie sa účtujú a uplatňujú dph do nasledujúceho mesiaca t.j. do 7/07.

    Pečiatka došlej pošty na faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.