Zavrieť

Porady

"Pracovný" odev architekta

Prosím o Váš názor na pracovné oblečenie architekta:
jedná sa o kúpu obleku za 5.290,- vč. DPH, účt. jednotka je platiteľom DPH, poskytuje služby projektanta a stavebného dozoru.
Je pravdepodobné, ak zaúčtujem tento výdavok do VOZD s nárokom na odpočet DPH, že by mi ho pri prípadnej kontrole vyhodili?
Má niekto podobný prípad, ktorý už prešiel kontrolou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    ďakujem, Johanka, za pomoc. Hľadala som pod architektmi alebo pracovným odevom; kľúčové slovo kostým ma nenapadol.
    .... medzičasom som volala aj svojej daňovej poradkyni, ktorá mi tiež potvrdila, že názor kontrolórov na tento typ výdavku vôbec nie je jednotný a že záleží len na klientovej presvedčivej obhajobe pri kontrole. Po konzultácii s klientom som sa rozhodla pre účtovanie do VNZD.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Mala som prípad, keď sa p. právnička tvrdo dožadovala aby som je do VOZD zaúčtovala zimný kabát za 7 tis. Sk. Povedala som jej, že iba v tom prípade ak si na chrbát kabáta nechá vytlačiť veľkými písmenami názov svojej kancelárie tak, ako to majú pracovníci v stavebných firmách.

    "Pracovný" odev architekta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.