Zavrieť

Porady

pohostenie a náklady

konatelia v sro boli na obchodnom rokovaní s obchodnými partnermi a platili im večeru. dá sa nejakým spôsobom tento účet použiť do nákladov firmy? ďakujem krásne za odpovede
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

vilob Pozri príspevok
konatelia v sro boli na obchodnom rokovaní s obchodnými partnermi a platili im večeru. dá sa nejakým spôsobom tento účet použiť do nákladov firmy? ďakujem krásne za odpovede
Podľa mňa len ako reprezentačné a to je v DP pripočítateľná položka...
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Anja111 Pozri príspevok
Podľa mňa len ako reprezentačné a to je v DP pripočítateľná položka...
Presne tak - účet 513.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anja111 Pozri príspevok
Podľa mňa len ako reprezentačné a to je v DP pripočítateľná položka...
Súhlasím a doplním, bez nároku na odpočet dph.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás ak konateľ dáva do firmy súkromný telefón účtujete to na 518 - nedaňová bez dph a 548 - nedaňová (dph) alebo dávate všetko napr.518 - nedaňová (základ+DPH)?
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vás ak konateľ dáva do firmy súkromný telefón účtujete to na 518 - nedaňová bez dph a 548 - nedaňová (dph) alebo dávate všetko napr.518 - nedaňová (základ+DPH)?
v sulade s §52 ods. 5) postupov uctovania, "pri prijatí služby, pri ktorej nevzniká nárok na odpočítanie dane z pridanej hodnoty podľa osobitného predpisu sa daň z pridanej hodnoty účtuje v prospech príslušného účtu záväzkov so súvzťažným zápisom na ťarchu účtu vecne príslušného účtu nákladov."
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Ahojte viem, ze je to asi mimo temu, ale netusim ako mam pridat novy prispevok..
1.Mozem zahrnut ventilator do danovo uznanych nakladov a uplatnit aj DPH?
2. Ak uz som podala DP z DPH a zistila som chybu este pred uplynutim lehoty na podanie, mozem podat este raz ako riadne DP alebo uz je to opravne?
dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

1. áno ( ak je do 30000.-)
2. opravné
0 0
Anitka Anitka

Anitka je offline (nepripojený) Anitka

a ak konatelia s.r.o.boli na obchodnom rokovaní so zahraničným subjektom,kt. bol ubytovaný tu v hoteli,tak prijatá faktúra od hotela sa tiež účtuje ako repre?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Anitka Pozri príspevok
a ak konatelia s.r.o.boli na obchodnom rokovaní so zahraničným subjektom,kt. bol ubytovaný tu v hoteli,tak prijatá faktúra od hotela sa tiež účtuje ako repre?
Ako nedaňový náklad 518, alebo 513.
0 0
Anitka Anitka

Anitka je offline (nepripojený) Anitka

ďakujem krásne
0 0
e.v.a. e.v.a.

e.v.a. je offline (nepripojený) e.v.a.

Faktura za ubytovacie sluzby ucastnikov konferencie v neziskovej organizacii sa uctuje na 518 alebo 513?
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Vie mi niekto poradiť či mohol byť výdaj na občerstvenie účtovaný na 513 v r.2005 daňovým nákladom? A ak bol nedaňový, na ktorom riadku DP mal byť uvedený? Díky
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Aj v roku 2005 to bol nedaňový náklad.
Uvádzal sa v DP v časti III. na str. 4 v tabuľke pomocných výpočtov a doplňujúcich údajov na riadku číslo 7 výdavky na reprezentáciu s výnimkou reklamných predmetov a následne na str. 2 ako pripočítateľná položka k základu dane na riadku 130 výdavky, ktoré nie sú daňovými výdavkami.
0 0
lizing lizing

lizing je offline (nepripojený) lizing

Ahojte,
zaujímal by ma Váš názor na jednu vec. Konkrétne sa jedná o to, či má zamestnanec nárok na stravné, ak bol PC a v rámi cesty sa večer stretol s obchodnými partnermi a poskytol obchodným partnerom a aj sebe večeru. Chápali by ste toto ako bezplatné zabezpečenie večere a skrátiť mu stravné o 35% za večeru?

A ešte jeden, ak zamestnanec v rámci pracovného času išiel na pracovný obed, ktorý platí jeho firma - má zamestnanec nárok na stravný lístok?

Ďakujem za odpovede.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

lizing Pozri príspevok
Ahojte,
zaujímal by ma Váš názor na jednu vec. Konkrétne sa jedná o to, či má zamestnanec nárok na stravné, ak bol PC a v rámi cesty sa večer stretol s obchodnými partnermi a poskytol obchodným partnerom a aj sebe večeru. Chápali by ste toto ako bezplatné zabezpečenie večere a skrátiť mu stravné o 35% za večeru?

A ešte jeden, ak zamestnanec v rámci pracovného času išiel na pracovný obed, ktorý platí jeho firma - má zamestnanec nárok na stravný lístok?

Ďakujem za odpovede.
Ak sa náš zamestnanec stretne s obchodným partnerom na pracovnom obede a tieto náklady si dá preplatiť, tak sa mu v nasledujúcom mesiaci pokráti počet straveniek, podľa toho, koľkých takýchto obedov sa zúčastnil.
0 0
Anika 7 Anika 7

Anika 7 je offline (nepripojený) Anika 7

A ako je to s alkoholickými nápojmi? Môžem to tiež účtovať na 513?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Áno, alk. nápoje sa účtujú na 513.
0 0
Anika 7 Anika 7

Anika 7 je offline (nepripojený) Anika 7

Dakujem
0 0
ekovm ekovm

ekovm je offline (nepripojený) ekovm

Dobrý deň, ak reprezentačné fakturujem ďalej inej firme, fakturujem s DPH alebo bez. A na aký výnosový účet to dám?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ekovm Pozri príspevok
Dobrý deň, ak reprezentačné fakturujem ďalej inej firme, fakturujem s DPH alebo bez. A na aký výnosový účet to dám?
Náklady sú služby-513, tak výnos bude tiež služba-602. AK ste platiteľmi dph, tak s ňou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať