Zavrieť

Porady

Pod aký §?

Pekný deň prajem všetkým. Prosím Vás o radu k blížiacemu sa termínu podania priznania DPH. Konkrétne: je vystavená faktúra X dodávateľom na rezivo. Cena bez dane cca 155.000,-- Sk, daň cca 29.000,-- Sk, spolu 184.000,-- Sk. Odberateľ je platcom DPH. V priznaní DPH táto fa má spadať pod aký §? Odberateľ má živnosť na dovoz a vývoz dreva. Ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    mandala Pozri príspevok
    Pekný deň prajem všetkým. Prosím Vás o radu k blížiacemu sa termínu podania priznania DPH. Konkrétne: je vystavená faktúra X dodávateľom na rezivo. Cena bez dane cca 155.000,-- Sk, daň cca 29.000,-- Sk, spolu 184.000,-- Sk. Odberateľ je platcom DPH. V priznaní DPH táto fa má spadať pod aký §? Odberateľ má živnosť na dovoz a vývoz dreva. Ďakujem za všetky odpovede.
    Teba nezaujíma odberateľ na čo je zameraný, Ty to predávaš tu v tuzemsku a pre teba je to dodanie tovaru, resp. materiálu podľa § 8 zákona o DPH - na tento účel však netreba uvádzať odvolávku na §.

    mandala je offline (nepripojený) mandala

    mandala
    Ďakujem, ja som si tiež myslela že je to § 8, ale nebola som i istá. Ešte raz ďík

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    mandala Pozri príspevok
    Pekný deň prajem všetkým. Prosím Vás o radu k blížiacemu sa termínu podania priznania DPH. Konkrétne: je vystavená faktúra X dodávateľom na rezivo. Cena bez dane cca 155.000,-- Sk, daň cca 29.000,-- Sk, spolu 184.000,-- Sk. Odberateľ je platcom DPH. V priznaní DPH táto fa má spadať pod aký §? Odberateľ má živnosť na dovoz a vývoz dreva. Ďakujem za všetky odpovede.
    Dodávateľ je registrovaným platiteľom DPH?
    Pýtam sa len pre opatrnosť, lebo z otázky som vycítila, ako keby Vám povedal odberateľ, že máte vystaviť fa s DPH.
    FA s DPH môže vystaviť len registrovaný platiteľ DPH.
    Ak vystaví neplatiteľ fa s DPH, musí ju v každom prípade odviesť.

    Možno zbytočné obavy, ale čo keď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.