Zavrieť

Porady

Problém s PC-nefunguje zvuk

Prosim Vás, nefunguje mi zvuk na PC. Repráky sú zapojené dobre. Všetko išlo, ale asi som niečo pokazila cez NERO a napaľovaním. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kochones je offline (nepripojený) kochones

    kochones
    No mozno pomoze :

    1. preinstalovat ovladace zvukovej karty
    2. v Prislusenstvo - Systemove nastroje - Obnovenie systemu skusit obnovit system k skorsiemu datumu - ale opatrne
    3. Pozriet v ovladacich paneloch ci nie je vypnuty zvuk, popr. ci nie su nastavene hlasitosti pre reproduktory na minimum.

    Ľuboslav je offline (nepripojený) Ľuboslav

    Ľuboslav
    1. to obnovenie systemu by som nerobil. mam malu siet doma a viac menej sa staram aj o pocitace vsetkych znamych a s tymto nastrojom od mrkvosoftu mam len negativne skusenosti. ano-obnovenie systemu je paradna vec. idealne je nainstalovat operacny system+vsetky ovladace+uzivatelske programy a nasledne pouzit nejaky externy program na odzalohovanie. nasledna obnova v pripade nutnosti zaberie max 1/2 hod (napr.acronis true image je fajn) ale skutocne neodporucam obnovenie systemu z win.
    2. pri probleme typu "nejde mi zvuk" sa z 90% sa jedna o nastavenie start/nastavenie/ovladacie panely/zvuky a zvukove zariadenia kde byva zvuk zoslabeny alebo uplne vypnuty a preto "to nehra".
    potom este treba pozriet do start/nastavenia/ovladacie panely/system/hardware/spravca zariadeni ci pri zvukovke nie je zlty vykricnik ktory by oznamoval momentalnu nefunkcnost zariadenia - riesenim je kliknut pravym tlacidlom na nefunkcne zariadenie odobrat ho zo systemu a restartovat pocitac. vsetky ovladace zostavaju takze ak sa nejedna o fyzicke poskodenie tak po restarte vacsinou nabehne a funguje. no a zvysne 1% sa radi do kolonky doma neopravitelnych a tam si aj tak nepomozete.
    3.niekedy pomoze aj vyssie zmienovane preinstalovanie ovladacov ale to ma zmysel len pri zariadeniach ktore win sam o sebe nie je schopny rozoznat a tu si trufam tvrdit ze op sys win xp rozozna vsetky zvukove karty ktore su v sucasnosti na trhu (externe ovladace bez ktorych zariadenie neslo sprevadzkovat boli domenou op sys dos win95 a este ciastocne win98 ale xp uz takmer vsetko zvladnu same). nebudu sice fungovat kadejake vychytavky ale zvuk musi byt pocut aj s ovladacmi z win.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    90% takýchto problémov, s ktorými si laik nevie poradiť, a ktoré vznikli zo dňa na deň "záhadným spôsobom") sa vyrieši jednou z nesledujúcich možností:

    1. kontrolou zapojenia sieťového kábla na jednej aj druhej strane (repráky - zástrčka)
    2. kontrolou zapojenia konektora na jednej aj druhej strane (repráky - PC)
    3. kontrolou, či nebol stmený zvuk nechceným stlačením tlačítka na multimediálnej klávesnici určeného na okamžité stlmenie hlasitosti - zvyčajne sa dá zistiť na ikonke reproduktora pri hodinách v pravom dolnom rohu obrazovky

    Danka123 je offline (nepripojený) Danka123

    Danka123
    Ďakujem pekne všetkým, včera som to urobila. Mala som stlmený zvuk ako mi poradil CHLAP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Aj ja mám v PC pár dní nejakého škriatka: Veľké písmená v strede klávesnice /B,N,Z/ nenapíšem so shiftom ako ostatné ale musím zapnúť Caps Lock./keď stlačím shift, nenapíše mi nič./ Poradí mi niekto ?

    Ďakujem
    --------
    Veronika

    Newww je offline (nepripojený) Newww

    Človek Newww
    veronikasad Pozri príspevok
    Aj ja mám v PC pár dní nejakého škriatka: Veľké písmená v strede klávesnice /B,N,Z/ nenapíšem so shiftom ako ostatné ale musím zapnúť Caps Lock./keď stlačím shift, nenapíše mi nič./ Poradí mi niekto ?

    Ďakujem
    --------
    Veronika
    Skus si prepnut klavesnicu - stlac lavy ALT a SHIFT sucasne, pripadne pokial mas dole na liste vpravo oznacenie klavesnice (napr. SK) klikni na to pravym tlacitkom mysi a zvol vlastnosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mám slovenskú klávesnicu a nastavenie slovenské. Nič som s prestavovaním klávesnice nerobila, raz sa mi zasekol počítač a odvtedy mi to nejde.

    --------
    Veronika
    Ľuboslav Pozri príspevok
    1. to obnovenie systemu by som nerobil. mam malu siet doma a viac menej sa staram aj o pocitace vsetkych znamych a s tymto nastrojom od mrkvosoftu mam len negativne skusenosti. ano-obnovenie systemu je paradna vec. idealne je nainstalovat operacny system+vsetky ovladace+uzivatelske programy a nasledne pouzit nejaky externy program na odzalohovanie. nasledna obnova v pripade nutnosti zaberie max 1/2 hod (napr.acronis true image je fajn) ale skutocne neodporucam obnovenie systemu z win.
    2. pri probleme typu "nejde mi zvuk" sa z 90% sa jedna o nastavenie start/nastavenie/ovladacie panely/zvuky a zvukove zariadenia kde byva zvuk zoslabeny alebo uplne vypnuty a preto "to nehra".
    potom este treba pozriet do start/nastavenia/ovladacie panely/system/hardware/spravca zariadeni ci pri zvukovke nie je zlty vykricnik ktory by oznamoval momentalnu nefunkcnost zariadenia - riesenim je kliknut pravym tlacidlom na nefunkcne zariadenie odobrat ho zo systemu a restartovat pocitac. vsetky ovladace zostavaju takze ak sa nejedna o fyzicke poskodenie tak po restarte vacsinou nabehne a funguje. no a zvysne 1% sa radi do kolonky doma neopravitelnych a tam si aj tak nepomozete.
    3.niekedy pomoze aj vyssie zmienovane preinstalovanie ovladacov ale to ma zmysel len pri zariadeniach ktore win sam o sebe nie je schopny rozoznat a tu si trufam tvrdit ze op sys win xp rozozna vsetky zvukove karty ktore su v sucasnosti na trhu (externe ovladace bez ktorych zariadenie neslo sprevadzkovat boli domenou op sys dos win95 a este ciastocne win98 ale xp uz takmer vsetko zvladnu same). nebudu sice fungovat kadejake vychytavky ale zvuk musi byt pocut aj s ovladacmi z win.
    Aj ja mám tam taký výkričník ale ako ho mám odobrať?? to tam neni a tak ho odinštalovať ? zakázat ?:..

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ľuboslav Pozri príspevok
    tu si trufam tvrdit ze op sys win xp rozozna vsetky zvukove karty ktore su v sucasnosti na trhu (externe ovladace bez ktorych zariadenie neslo sprevadzkovat boli domenou op sys dos win95 a este ciastocne win98 ale xp uz takmer vsetko zvladnu same). nebudu sice fungovat kadejake vychytavky ale zvuk musi byt pocut aj s ovladacmi z win.
    Mne w98 kedysi vzdy rozpoznal zvukovu kartu mediaforte. Vtedy uz lepsim standartom bola znacka SB. Zda sa mi zvlastne, ze vznikaju dnes na xp-cku problemy so zvukom.

    Problém s PC-nefunguje zvuk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.