Zavrieť

Porady

Vrátený preplatok a prehľad o odvedených a zrazených...

Ahoj poraďáci,

možno ma vysmejete, že táto téma je tu už spracovaná, ale mám s tým problém, preto sa na Vás opäť obraciam s prosbou o pomoc.
Takže v apríli sme vrátili zamestnancovi preplatok na dani 705 Sk a zároveň boli za všetky 3 mesiace minulého štvrťroka ovedené preddavky riadne v plnej sume. Pokašľala som to? Ako a kde uviesť teraz ten preplatok čo mal zamestnanec? Okrem toho mám ešte jedného zamestnávateľa, ktorý má preplatok, teda zamestnancom zrážal správne ale odvádzal viac. Ako najjednoduchšie vyriešiť toto /myslím aj v prehľade/???

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabco je offline (nepripojený) gabco

    gabco
    Treba urobiť opravný prehľad za 1.Q a v kalendárnom mesiaci 3/07 v r.2 uviesť preplatok z RZ , v r.6 upraviť odvodovú povinnosť a v r.7 skutočne odvedené preddavky a v najbližšom výplatnom termíne len zaplatiť o preplatok menej (od odvodovej povinnosti odpočítať preplatok), pokiaľ to nebolo v 3/2007 treba spätne opraviť mzdy.
    Druhý prípad v ďalšom výplatnom termíne odpočítať od odvodovej povinnosti rozdiel medzi preplatkami a nedoplatkami a odviesť o to menej.(ak bolo preplatkov viac)

    P.S. Vlastne musí sa ti sumár odvodovej povinnosti za 1 až6/2007 rovnať r.7 odvedené preddavky na daň za 1 až 6/2007
    Naposledy upravil gabco : 18.07.07 at 10:54 Dôvod: doplnenie P.S.

    Vrátený preplatok a prehľad o odvedených a zrazených...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.